Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowi ludzie w zarządzie Polskich ePłatności. Wiceprezesami spółki zostali Hermann i Łapiński

Obaj znani są w branży płatniczej od lat

Polskie ePłatności to operator zarządzający siecią prawie 40 tys. terminali POS. To druga liga na polskim rynku, ale odkąd prezesem spółki został Janusz Diemko (wcześniej m.in. First Data i Euronet), firma ma ambicję awansować do ekstraklasy. Pomóc w tym mają nowi wiceprezesi.

Przeczytajcie także: Janusz Diemko prezesem PeP

Z komunikatu prasowego wynika, że nowymi członkami zarządu PeP zostali właśnie Jarosław Hermann oraz Grzegorz Łapiński. Pierwszy z nich ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe. Pracował dla takich firm jak AXA, First Data, Merchant Services Poland czy Accenture. Z kolei Grzegorz Łapiński doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w USA i Holandii. Był związany z takimi firmami jak First Data, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa czy Ernst&Young, gdzie był starszym managerem.

Przeczytajcie także: PeP zainstaluje tysiąc terminali w automatach z przekąskami

PeP to spółka założona przez giełdowe firmy OPTeam i PWPW. Ta druga zdecydowała się wyjść z inwestycji, a finalizacja transakcji odbyła się w tym roku. W jej wyniku 50 proc. akcji PeP zostało odkupionych przez OPTeam. Wartość transakcji wyniosła 75 mln zł a partnerem finansowym OPTeam w tej transakcji był fundusz Innova Investments. W lipcu, po zmianach właścicielskich, prezesem PeP został Janusz Diemko. Dotychczasowy szef Janusz Bober został przewodniczącym rady nadzorczej firmy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies