Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Janusz Diemko prezesem Polskich ePłatności

To jeden ze skutków przejęcia wszystkich akcji tego operatora terminali przez OPTeam

Prawdopodobnie od 1 lipca bieżącego roku prezesem Polskich ePłatności zostanie Janusz Diemko. To na razie informacja nieoficjalna, choć o nominacji mówi się od kilku tygodni. Dziś udało mi się ją potwierdzić. Sam Diemko nie chciał jej dziś skomentować. Janusz Bober, dotychczasowy prezes PeP, pozostanie prawdopodobnie w radzie nadzorczej firmy.PeP to agent rozliczeniowy posiadający około 30 tys. terminali płatniczych. Specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm. Był na przykład jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym agentem w Polsce, w którego ofercie znalazł się mPOS obsługujący karty zbliżeniowe.

Przeczytajcie także: Wojciech Czajkowski odszedł z PayU

PeP to spółka założona przez giełdowe firmy OPTeam i PWPW. Ta druga zdecydowała się wyjść z inwestycji. Z depeszy agencji ISB News wynika, że dziś walne PWPW wyraziło zgodę na zbycie 50 proc. akcji PeP na rzecz OPTeam. Wartość transakcji to 75 mln zł. Partnerem finansowym OPTeam w tej transakcji jest fundusz Innova Investments.

Przeczytajcie także: Wojciech Bolanowski odnalazł się w Bahrajnie

Przez ostatnie dwa lata Janusz Diemko był wolnym strzelcem. Wcześniej przez osiem lat zarządzał spółką First Data Polska, która jest właścicielem sieci terminali płatniczych PolCard. Zanim do niej trafił, Diemko pracował w Euronecie. Zasiada również w Radzie Nadzorczej Ipopema Securities.

Fot. Linkedin

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies