Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
WP Portfel. Ciekawy przykład współpracy operatora płatności zdalnych i portalu informacyjnego

To zdaje się pierwszy tego typu projekt na polskim rynku

W marketach Google Play i App Store od kilku dni możecie znaleźć aplikację WP Portfel. Apka umożliwia m.in. zakup biletów komunikacji miejskiej oraz opłacanie parkowania w płatnych strefach w kilkudziesięciu miastach Polski, zakup biletów kolejowych większości krajowych przewoźników, zakup ubezpieczeń itd. Strona główna WP Portfela wygląda tak:Ciekaw jestem, czy czegoś Wam nie przypomina. Oczywiście, że tak. To aplikacja SkyCash, tyle że w barwach Wirtualnej Polski, jednego z największych polskich portali horyzontalnych. Z informacji, jakie udało mi się uzyskać, wynika, że w przyszłości, jeśli współpraca będzie się dobrze rozwijała, WP Portfel będzie różnicowany w stosunku do aplikacji SkyCash. Mają się pojawiać w nim inne usługi niż w aplikacji macierzystej.

Przeczytajcie także: Apple Pay już jest w Hiszpanii

Teraz różnic nie ma zbyt wiele. Udało mi się znaleźć dwie. Pierwsza to ta, że w WP Portfelu nie ma możliwości składania wniosku o pożyczkę. W apce SkyCash funkcja ta pojawiła się kilka dni temu. To otwarte testy, które mają pokazać, czy użytkownicy aplikacji będą chętnie za jej pomocą składać wnioski o pożyczkę. SkyCash współpracuje przy tym projekcie z jednym z banków. Druga różnica to brak w WP Portfelu przycisku umożliwiającego zaproszenie znajomych do wypróbowania aplikacji.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza Masterpassa

Ciekaw jestem co myślicie o takiej współpracy? Czy ma sens? Na pewno potrafię go znaleźć z punktu widzenia SkyCash. Kooperacja z tak dużym medium przy założeniu, że WP będzie swój portfel aktywnie promować, dla operatora płatności zdalnych może oznaczać bardzo dużo nowych użytkowników, a co za tym idzie prawdopodobnie i transakcji. Nieco mniej korzyści z takiej współpracy widzę na ten moment po stronie WP. Chyba że będzie dostawać jakąś prowizję od nowych użytkowników czy transakcji? Wydaje mi się, że nie jest to wykluczone.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies