Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay jest już w Hiszpanii. Mogą nim płacić klienci Banco Santander

Do aplikacji można podpiąć karty z logo Mactercarda. Bank szacuje, że płatności mobilne od Apple powinny działać w 75 proc. sklepów zaopatrzonych w terminale do obsługi transakcji bezstykowych

Hiszpański Banco Santander poinformował dzisiaj, że jego klienci mogą już płacić za pomocą Apple Pay. W komunikacie banku czytam, że cyfrowy portfel od Apple działa w 75 proc. hiszpańskich sklepów, które obsługują płatności bezstykowe.

Jak wiecie, w Apple Pay tak jak Android Pay, czy Samsung Pay, źródłem pieniądza jest podpięta do aplikacji karta płatnicza. W przypadku Santandera możliwe jest dołączenie wyłącznie kart z logo Mastercarda. Apka działa na urządzeniach iPhone SE, iPhone 6 i nowszych modelach oraz na zegarkach Apple Watch.

Przeczytajcie także: Android Pay już jest w Aliorze, BZ WBK i TMUB

Od 2014 r., gdy Apple Pay pojawił się w USA, płatności dokonywane za pomocą urządzeń z jabłkiem w logo zostały udostępnione w Kanadzie, Chinach, Singapurze, Szwajcarii, Francji, Hong Kongu, Nowej Zelandii, Japonii a ostatnio w Rosji. Moim zdaniem w Polsce debiutu Apple Pay można się spodziewać nieprędko ze względu na niskie nasycenie rynku smartfonami tego producenta.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza Masterpassa z ciekawą funkcją

Innego zdania są polskie serwisy prowadzone dla fanów urządzeń oznaczonych nadgryzionym jabłkiem. Ich czytelnicy emocjonują się tweetami mBanku, który przy okazji premiery Apple Pay w Hiszpanii zadeklarował, że także pracuje nad tym rozwiązaniem, ale nie podał terminu wdrożenia go w Polsce.

Bardziej realne, bo zapowiedziane na oficjalnej konferencji Google’a, jest natomiast uruchomienie w mBanku konkurencyjnego dla Apple Pay rozwiązania, czyli Android Pay’a. Jeśli nie pojawią się jakieś niespodziewane trudności, może to nastąpić już w połowie stycznia 2017 r.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies