Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadza Masterpassa z ciekawą funkcją płatności na smartfonie

Dzięki niej aplikacja PeoPay pod względem wygody korzystania będzie mogła konkurować z one clickiem Blika

Bank Pekao poinformował przed chwilą o produkcyjnym wdrożeniu portfela Masterpass w aplikacji PeoPay. Dzięki temu apką od Pekao będziecie mogli płacić za zakupy internetowe we wszystkich sklepach, które obsługują transakcje Masterpassem. Zwracam przy tym Waszą uwagę na proces transakcyjny, który jest szczególnie ciekawy w sytuacji, gdy zakupy będziecie wykonywać na smartfonie.

Przeczytajcie także: Kod QR w płatnościach jeszcze nie umarł

Wtedy po kliknięciu na płatność Masterpass, zostanie wyświetlony ekran w aplikacji PeoPay ze szczegółami transakcji, który będziecie musieli tylko zatwierdzić kodem ePIN. Jeżeli natomiast będziecie chcieli dokonać płatności na komputerze lub tablecie, po wybraniu płatności Masterpass będziecie musieli smartfonem z aplikacją PeoPay zeskanować kod QR z ekranu komputera bądź tabletu, aby następnie zatwierdzić transakcję w telefonie.

– Przez Internet coraz częściej kontaktujemy się z innymi ludźmi, robimy zakupy czy korzystamy z usług finansowych. Nasze życie staje się więc coraz bardziej cyfrowe, co oznacza, że potrzebujemy nowych, innowacyjnych metod płatności. Takim rozwiązaniem jest aplikacja PeoPay zintegrowana z portfelem Masterpass – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Przeczytajcie także: Kłopoty części klientów z HCE w Millennium

Masterpass umożliwia płatności u ponad połowy sprzedawców internetowych w Polsce i ponad 250 tys. na świecie. Obecnie dzięki PeoPay można płacić w ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce (czyli ponad 85 proc. wszystkich terminali) oraz w blisko 4 milionach terminali na świecie, a także w większości sklepów internetowych w kraju i w 250 tys. sklepów internetowych za granicą, w których dostępny jest Masterpass.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies