Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nurtuje Was pytanie, co Alicki zrobi z KIR-em? Odpowiedź na początku przyszłego roku

Z informacji przekazanych w piątek przez prezesa KIR-u Piotra Alickiego wynika, że nowa strategia spółki zostanie przedstawiona przez zarząd w I kw. przyszłego roku

KIR jest jedną z najważniejszych instytucji na polskim rynku finansowym. Wystarczy powiedzieć, że większość rozliczeń bezgotówkowych w polskiej gospodarce odbywa się za pośrednictwem zarządzanego przez KIR systemu Elixir. Zmiana warty jaka dokonała się w tej firmie na początku listopada bieżącego roku, jest więc bacznie obserwowana przez branżę finansową. To, jak KIR będzie się zmieniał pod przewodnictwem nowego prezesa, budzi niemałe zainteresowanie. Ale żeby się tego dowiedzieć, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Przeczytajcie także: W poniedziałek prezentacja mDokumentów

Na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami Piotr Alicki powiedział, że zarząd kierowanej przez niego instytucji pracuje nad nową trzyletnią strategią spółki. – Nie mamy konkretnego terminu, do którego ten dokument jesteśmy zobowiązani przygotować, ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zaprezentować go na początku przyszłego roku – stwierdził prezes KIR.

Jak powiedział, nowa strategia spółki będzie uwzględniać okoliczności, w jakich KIR się znalazł. – Mam na myśli przede wszystkim zmiany regulacyjne na rynku płatniczym związane z implementacją dyrektywy PSD II oraz dokumentów jej towarzyszących a także zainicjowanym procesem cyfryzacji całego państwa, w którym KIR chce brać aktywny udział. To wszystko jest dla nas wyzwaniem, ale stwarza też ogromną szansę na rozwój – powiedział Piotr Alicki.

Przeczytajcie także: Pomóżcie wybrać nową nazwę Profilu Zaufanego

Nowy prezes KIR zadeklarował, że pod jego wodzą spółka nadal będzie skupiać się na swoim podstawowym biznesie, czyli dostarczaniu stabilnych i bezpiecznych rozwiązań rozliczeniowych dla sektora bankowego. – Chciałbym jednak, żeby KIR aktywniej niż dotychczas uczestniczył także w projektach związanych z elektroniczną identyfikacją, cyfryzacją administracji publicznej, rozwojem obrotu bezgotówkowego. Mamy podstawy do tego, żeby w tych obszarach odgrywać ważną rolę i będziemy w tym kierunku rozbudowywać swoje kompetencje, przez co rozumiem także wzmocnienia kadrowe – powiedział Piotr Alicki.

Prezes KIR uniknął jednak podawania szczegółów działań, jakie zarządzana przez niego spółka będzie w najbliższym czasie podejmować. Opinia publiczna ma poznać te plany w momencie publikacji strategii spółki. Mnie najbardziej interesuje rola, jaką KIR będzie pełnił w tzw. krajowym schemacie płatniczym, jeżeli on powstanie, czy na przykład w projekcie objęcia całej administracji publicznej siecią akceptacji bezgotówkowych instrumentów płatniczych.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, ELIXIR

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies