Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pamiętacie mID obiecane przez minister cyfryzacji? To już nieaktualne. W zamian dostaniecie mDokumenty. Prezentacja w poniedziałek

Podczas spotkania z dziennikarzami eksperci resortu cyfryzacji chcą pokazać, w jaki sposób działać będą dokumenty przez komórkę

Kilka miesięcy temu szefowa Ministerstwa Cyfryzacji, Anna Streżyńska zapowiedziała, że już w przyszłym roku Polacy będą mogli korzystać z rozwiązania o nazwie mID, czyli dowodu osobistego w komórce. W najbliższy poniedziałek na temat tego projektu będzie można dowiedzieć się nieco więcej. Biuro prasowe MC zaprosiło na konferencję prasową, podczas której zostanie on zaprezentowany.

Przeczytajcie także: Mobilny dowód ma działać już w przyszłym roku

Z tym że warto podkreślić, iż teraz pomysł nie nazywa się już mID, tylko mDokumenty. To sugeruje, że ministerstwo zamierza udostępnić na komórkach nie tylko dowody osobiste, ale także parę innych dokumentów, jak np. prawa jazdy czy dowody rejestracyjne. Z tego co udało mi się ustalić, rozwiązanie proponowane przez resort cyfryzacji nie będzie oparte na aplikacji mobilnej, a zatem skorzystać z niego będą mogli także posiadacze starszych typów telefonów komórkowych. Ma być proste jak przysłowiowa budowa cepa i dlatego może zostać wprowadzone bardzo szybko, nawet w przyszłym roku.

Przeczytajcie także: Android Pay już działa. Zobaczcie jak

Po więcej szczegółów na temat tego projektu zapraszam na Cashless w poniedziałek. Co ciekawe mDokumenty to zupełnie co innego niż dowód osobisty z warstwą elektroniczną, nad którym również trwają prace w resorcie cyfryzacji. Ma to być zwykły plastikowy dokument, jaki dobrze znacie, tyle że z mikroprocesorem jak na karcie bankowej. Będzie można na nim zapisać kilka ciekawych rzeczy a nie tylko dane z bazy Pesel, a więc np. kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Jak na to wszystko nałoży się jeszcze prace prowadzone nad krajowym schematem płatniczym, który również w jakimś sensie ma być połączony z dowodami osobistymi, to już zaczyna się robić niezłe zamieszanie. Ciekawe co z tego i kiedy wyniknie?

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MDOKUMENTY, MID

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies