Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Raport "Kierunek: zagranica" a w nim m.in. Brzoska, Mazurkiewicz, Midera. Premiera podczas Forward 2026

Wydarzenie Forward by cashless.pl odbędzie się już 17 i 18 września 2026 r. w Gdyni

"Kierunek: zagranica". To tytuł raportu, którego premiera nastąpi podczas zbliżającego się kongresu Forward by cashless.pl 2026, odbywającego się w dniach 17 i 18 września w Gdyni. W raporcie znajdą się wywiady z szefami wielu polskich firm, które rozwijają swoją działalność na arenie międzynarodowej. Rozmówcy wskazują m.in. najważniejsze cechy zarządzanych przez siebie instytucji, które predysponują je do osiągnięcia sukcesu za granicą. Opowiadają też o wyzwaniaach i barierach, z którymi się zmagali lub nadal zmagają na drodze do umiędzynarodowienia.

Publikując raport "Kierunek: zagranica", chcemy zachęcić firmy i instytucje z Polski do podjęcia próby międzynarodowej ekspansji. Spojrzenie na ten aspekt rozwoju biznesu z perspektywy menadżerów, którzy w przeszłości podjęli już taką decyzję, może ułatwić podjęcie odpowiednich kroków, a także uodpornić na problemy, które na pewno przy tej okazji się pojawią.

W raporcie "Kierunek: zagranica" znajdziecie m.in. wywiady z: Omarem Arnaoutem, prezesem XTB, Michałem Bogusławskim, prezesem Zena, Rafałem Brzoską, prezesem InPostu, Robertem Ceglińskim z zarządu PayPo, Danutą Czapeczko z zarządu PragmaGo, Krzysztofem Drzyzgą, założycielem Verestro, Michałem Łukasikiem, prezesem Kontomatika, Dariuszem Mazurkiewiczem, prezesem Blika, Jarosławem Sygitowiczem, założycielem Authologic, czy Szymonem Miderą, prezesem PKO BP.

Przeczytajcie także: W ubiegłym roku BIG-i podwoiły swój zysk netto

Cechą charakterystyczną kongresu Forward będzie konwencja, niespotykana dziś wśród eventów w polskiej branży finansowej. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnych paneli i debat, zastępując je wystąpieniami solowymi, tzw. fireside chatami oraz ringami, czyli rozmowami dziennikarzy z dwoma ekspertami reprezentującymi różne podejście do omawianego tematu. Forward wyróżniać się będzie także lokalizacją wydarzenia. Gdynia od 100 lat przyciąga najodważniejszych Polaków z całego kraju, niebojących się podejmowania trudnych wyzwań i z nadzieją patrzących w przyszłość, co bardzo dobrze koresponduje z tematyką i nazwą kongresu. Mamy też wiele pomysłów na wzmocnienie networkingu.

Forward to także różnorodność speakerów. Swój udział w kongresie potwierdzili już m.in. Łukasz Krzykwa, dyrektor Security Solutions Commercialization w polskim oddziale Mastercarda, Piotr Waś, szef Sunmi na Europę, Aneta Wiewiórowska-Domagalska, pełnomocniczka ministra sprawiedliwości ds. transpozycji nowej dyrektywy o kredycie konsumenckim, Tomasz Klecor, założyciel Legal Geek, Rafał Juszczak, prezes Hamkorbanku z Uzbekistanu, Alicja Wysocka-Świtała, partnerka agencji Clue PR i autorka książki "Pozytywna furia", country manager Trade Republic w Polsce Kamil Szymański, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Mirosław Wróblewski, Dariusz Mazurkiewicz, prezes Blika, Rzecznik Finansowy Michał Ziemiak, Monika Macura, radca prawny i ekspertka sektora fintech, Magdalena Olczak-Nowicka, strateg, mentorka i była inwestorka VC, prezes Soonly Finance Robert Szcześniewski, Sebastian Kondracki, twórca Bielika, Michał Nowakowski – ekspert w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji w branży finansowej, Sławomir Lachowski, twórca mBanku, oraz Sylwia Czubkowska, dziennikarka i autorka książek.

Przeczytajcie także: Dariusz Mazurkiewicz przechodzi do Allegro

Ze wszystkimi najważniejszymi i na bieżąco aktualizowanymi informacjami na temat Forward by cashless.pl 2026 możecie zapoznać się na stronie wydarzenia, dostępnej pod adresem forward-congress.pl. Tam można też kupić bilety w promocyjnych cenach.

Dla czytelników cashless.pl zarezerwowaliśmy także pięć wejściówek w wersji VIP. Ale aby zdobyć jedną z nich, należy odpowiedzieć na pytanie: Z jakiego powodu uczestniczysz w konferencjach czy kongresach finansowych? Odpowiedzi należy wysyłać na adres kontakt@cashless.pl z FORWARD 2026 w tytule mejla. Zwycięzców wybierzemy spośród autorów najciekawszych wypowiedzi. Na zgłoszenia czekamy do końca dnia 20 sierpnia 2026 r. Wyniki ogłosimy nie później niż 25 sierpnia 2026 r. (regulamin konkursu znajduje się tutaj).

Projekt Forward by cashless.pl zdecydowały się wesprzeć takie firmy i instytucje jak: Mastercard, Visa, Soonly, Blik, Hitachi, mBank, ITCARD, Smartney Grupa Oney, Kancelaria Macura, Hitachi i Happy Birds. Partnerem technologicznym została firma Sunmi, natomiast partnerami instytucjonalnymi: Polska Organizacja Niebankowych Instytucji Płatności, Polskie Stowarzyszenie Public Relations oraz Fundacja Fintech Poland.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies