Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
ING uruchomił nowe zabezpieczenie transakcji, czyli przelewy wrażliwe i okres ochronny

Funkcja wykonywania przelewów wrażliwych będzie w systemie ING domyślnie wyłączona

Biuro prasowe ING podaje, że bank wprowadził nowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa. Mowa o tzw. przelewach wrażliwych, które domyślnie nie będą aktywne. To znaczy, że klient nie będzie mógł ich zlecić, chyba że wcześniej aktywuje je w bankowości internetowej lub w aplikacji ING. Do transakcji wrażliwych bank zaliczył przelewy ekspresowe oraz walutowe.

Przeczytajcie także: Zarezerwujcie swój bilet na Forward 2026

Dodatkowo Śląski zdecydował się uruchomić tzw. okres ochronny, trwający dwie godziny od aktywacji przelewów wrażliwych. W tym czasie bank może zastosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak rozszerzona autoryzacja transakcji lub – w uzasadnionych przypadkach – nie przyjmie przelewu do realizacji. Jeśli klient nie będzie realizował przelewów walutowych lub ekspresowych, zostaną one automatycznie zdezaktywowane po 90 dniach od aktywacji.

Przeczytajcie także: Szef Trade Republic speakerem Forward 2026

Jak głosi dzisiejszy komunikat prasowy ING, wprowadzenie funkcji przelewów wrażliwych jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia związane z cyberprzestępczością oraz elementem działań banku na rzecz ograniczenia ryzyka nieautoryzowanych transakcji. O tym, że ING zamierza wprowadzić nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w styczniu 2026 r. w tekście ING reaguje na zalecenia UOKiK. Wprowadzi m.in. okres ochronny i przelewy wrażliwe.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies