
Funkcja wykonywania przelewów wrażliwych będzie w systemie ING domyślnie wyłączona
Biuro prasowe ING podaje, że bank wprowadził nowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa. Mowa o tzw. przelewach wrażliwych, które domyślnie nie będą aktywne. To znaczy, że klient nie będzie mógł ich zlecić, chyba że wcześniej aktywuje je w bankowości internetowej lub w aplikacji ING. Do transakcji wrażliwych bank zaliczył przelewy ekspresowe oraz walutowe.
Dodatkowo Śląski zdecydował się uruchomić tzw. okres ochronny, trwający dwie godziny od aktywacji przelewów wrażliwych. W tym czasie bank może zastosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak rozszerzona autoryzacja transakcji lub – w uzasadnionych przypadkach – nie przyjmie przelewu do realizacji. Jeśli klient nie będzie realizował przelewów walutowych lub ekspresowych, zostaną one automatycznie zdezaktywowane po 90 dniach od aktywacji.
Jak głosi dzisiejszy komunikat prasowy ING, wprowadzenie funkcji przelewów wrażliwych jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia związane z cyberprzestępczością oraz elementem działań banku na rzecz ograniczenia ryzyka nieautoryzowanych transakcji. O tym, że ING zamierza wprowadzić nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w styczniu 2026 r. w tekście ING reaguje na zalecenia UOKiK. Wprowadzi m.in. okres ochronny i przelewy wrażliwe.