Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta zakończyła instalację terminali płatniczych we wszystkich placówkach własnych. Wkrótce listonosze dostaną mPOS-y

Z komunikatu spółki wynika, że zamierza ona zacząć przyjmować płatności także Blikiem

4,6 tys. terminali płatniczych, zarządzanych przez konsorcjum eService i PKO BP, już obsługuje klientów Poczty Polskiej we wszystkich jej placówkach własnych. Z komunikatu PP wynika, że "terminalizacja" jej urzędów rozpoczęta latem właśnie się zakończyła. Klienci za wszystko mogą płacić kartami Mastercarda i Visy bez względu na to, jakiej wartości rachunek chcą uregulować. Nie ma więc limitów kwotowych uprawniających do płatności kartą oraz dodatkowych prowizji za możliwość użycia plastiku.

Przeczytajcie także: mPOS-y już działają w Super Pharm

Z komunikatu PP wynika ponadto, że terminale umożliwiają szereg usług dodatkowych. Wymieniono tu między innymi możliwość doładowania telefonu oraz wypłaty gotówki. I chodzi nie tylko o coraz popularniejszy cashback, czyli wypłatę przy okazji dokonywania płatności kartą, ale także o usługę zwaną cash advance. Pozwala ona na skorzystanie z terminala jak z bankomatu, czyli podjęcie gotówki bez obowiązkowej płatności. Cash advance wiąże się jednak z dodatkową prowizją.

Poczta zapewnia, że w najbliższym czasie zaoferuje w swoich placówkach możliwość przyjmowania płatności Blikiem. To chyba naturalne bo instrument ten akceptowany jest dziś na większości terminali zarządzanych przez eService u innych detalistów. W komunikacie mowa jest także o tym, że wkrótce możliwość przyjmowania płatności kartami zyskają również listonosze, którzy zostaną wyposażeni w przenośne terminale.

Przeczytajcie także: Polubiliście wypłacanie gotówki ze sklepów

Poczta nie podaje na razie, czy będą to tradycyjne POS-y czy też mPOS-y czyli niewielkie urządzenia, które terminalem stają się dopiero po połączeniu ze smartfonem czy tabletem. To drugie rozwiązanie jest nieco tańsze, a w przypadku listonoszy o tyle możliwe do zastosowania, że dostają również tablety służące do potwierdzania odbioru przesyłek sądowych. Nie wiadomo też jak PP poradzi sobie z barierą mentalną związaną z rozpoczęciem akceptowania płatności kartami przez listonoszy. Z tego co wiem, wielu z nich woli przyjmować gotówkę, bo przy okazji może liczyć na napiwek. Przy przyjęciu płatności kartą może to być utrudnione.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies