Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polubiliście wypłacanie gotówki ze sklepów. W rok liczba transakcji wzrosła niemal o połowę

W podobnym tempie rośnie też wartość wypłat wykonywanych przy okazji płatności kartą za zakupy

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku skorzystaliście z usługi cashback 2,885 mln razy. To o 23,3 proc. więcej niż w I kw. Natomiast w II kw. ubiegłego roku zrealizowaliście ok. 2 mln wypłat co oznacza, że w ciągu 12 miesięcy kwartalna liczba transakcji cashback urosła niemal o połowę.

Przeczytajcie także: W portfelach macie już prawie 36 mln kart

W podobnym tempie rośnie również wartość cashbacku. W II kw. bieżącego roku wyniosła ona 299 mln zł. Było to o 23 proc. więcej niż w okresie od stycznia do marca. W II kw. 2015 r. wartość wypłat gotówki z kas sklepowych wynosiła 201 mln zł. Natomiast spada średnia wartość pojedynczej transakcji cashback. W II kw. 2016 r. wynosiła 104 zł. To tyle samo co na koniec marca, ale mniej niż w II kw. ub. roku, gdy średnia przekraczała 110 zł oraz w 2014 r., gdy wynosiła 117 zł.

Przeczytajcie także: Za granicą najlepiej płacić kartą walutową

Wzrost zainteresowania cashbackiem tłumaczony jest m.in. kampaniami reklamowymi prowadzonymi przez organizacje płatnicze, w tym głównie przez MasterCarda, który promuje cashback pod nazwą „Płać kartą i wypłacaj”. Ponadto wpływ na wzrost popularności usługi ma także gęstniejąca sieć sklepów i punktów usługowych oferujących wypłaty gotówki z kasy. W czerwcu było ich prawie 104 tys., co oznacza wzrost niemal o 10 proc. Funkcjonowało w nich ponad 136 tys. terminali POS przystosowanych do wypłat – to kwartalny wzrost o ponad 10 proc.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies