Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktualizacja nowej aplikacji ING. Wreszcie jest Blik. Ale HCE wciąż brak

Śląski rozszerza funkcjonalność swojej bankowości mobilnej o płatności

O tym, że przed chwilą w markecie Google Play znalazła się aktualizacja nowej aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego doniósł mi jeden z czytelników. Sprawdziłem i rzeczywiście jest a wraz z nią kilka nowości. Najważniejsza to kody Blik. Odpowiednia ikona znajduje się na stronie startowej aplikacji. Aby móc korzystać z Blika użytkownicy nowej bankowości mobilnej ING nie muszą nic robić – przycisk generujący kody pojawia się automatycznie po zaktualizowaniu oprogramowania.

Przeczytajcie także: MasterCard szuka następców firmy ZenCard

Jak może pamiętacie ING od kilku miesięcy ma dwie aplikacje mobilne. Obok dobrze znanej od kilku lat pojawiła się nowa, wykorzystująca w dużej mierze internetowy system transakcyjny w technologii RWD. Nowe oprogramowanie nie ma jeszcze wszystkich funkcji dostępnych w starej apce. Dlatego klienci mogą sami wybrać, z której aplikacji chcą korzystać. Przynajmniej do czasu aż funkcjonalności obu zostaną zrównane.Śląski wprowadzając nową bankowość mobilną zapowiedział jej ciągły rozwój. Wdrożenie płatności Blik jest jest jednym z elementów tego procesu. Jeszcze w tym roku w nowej apce ING mają pojawić się płatności zbliżeniowe w technologii HCE. W tym celu bank prowadzi prace nad integracją z platformami tokenizacyjnymi oferowanymi przez międzynarodowe organizacje płatnicze. Tokenizacja pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Aplikacja PKO ułatwia płatności w sieci

Natomiast spośród innych nowości, które pojawiły się w aktualnej wersji aplikacji Śląskiego, znalazła się możliwość podglądu stanu środków na rachunku karty kredytowej bez logowania. Użytkownik może wybrać, czy ma być to pozostała do wykorzystania kwota czy wskaźnik procentowy. Nie wiem jeszcze, czy podobna aktualizacja została już wgrana do marketów innych systemów operacyjnych, w tym przede wszystkim na urządzenia z iOS.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies