Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MasterPass wkrótce rusza także w BZ WBK

Przygotowana jest już nawet strona internetowa poświęcona usłudze

Wczoraj informowałem o starcie portfela MasterPass w banku BGŻ BNP Paribas. Po publikacji tekstu biuro prasowe instytucji wyjaśniło, że e-Portfel jest dostępny od sierpnia i mogą z niego korzystać posiadacze kart debetowych, kredytowych (klienci detaliczni i korporacyjni) wydanych zarówno przez dawny Bank BGŻ, dawny BNP Paribas Bank Polska oraz dawny Sygma Bank Polska. Dotąd informacja o starcie usługi nie była nagłaśniana ze względu na fakt, że to otwarty dla klientów, ale wciąż tylko pilotaż e-Portfela.

Przeczytajcie także: Wierzą, że będziecie płacić cyfrowo

Tymczasem jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że MasterPass jest już dostępny także dla klientów BZ WBK. Czytelnik natrafił bowiem na stronę internetową przeznaczoną dla posiadaczy kart tego banku korzystających z MasterPassa. Znajduje się na niej jednak informacja, że usługa jest w przygotowaniu. Biuro prasowe banku podało, że jej uruchomienie planowane jest, jak to określono, wkrótce. Tych samych słów w kontekście terminu wdrożenia MasterPassa BZ WBK używał już jesienią ubiegłego roku. Tym razem jednak to ma być naprawdę nieodległy termin.

Przeczytajcie także: PayPal kończy wojnę z organizacjami płatniczymi

MasterPass to cyfrowy portfel upraszczający płatności za zakupy internetowe oraz w środowisku m-commerce. Po jednorazowym podaniu danych karty system zapamiętuje je, dzięki czemu później wystarczy wybrać sposób płatności i potwierdzić ją, by transakcja doszła do skutku. Konkurencyjnym rozwiązaniem dla MasterPassa jest Visa Checkout, której wdrożenie w Polsce planowane jest jesienią tego roku. W przyszłości nie wiadomo, czy plany rozwojowe organizacji płatniczych w zakresie cyfrowych portfeli nie zostaną utrudnione przez przepisy europejskie. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies