Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet jako drugi operator bankomatów wchodzi do Inkartu

Spółka podpisała właśnie umowę z KIR-em na uczestnictwo w systemie rozliczeń kartowych

Euronet to największy operator bankomatów w Polsce. Z raportu Cashless na temat rynku tych urządzeń wynika, że na koniec czerwca miał ich prawie 7,2 tys., podczas gdy wszystkie sieci liczą bez mała 23 tys. maszyn. Umowa podpisana pomiędzy KIR-em a Euronetem oznacza, że za pośrednictwem Inkartu będą mogły być rozliczane transakcje realizowane w dwóch sieciach bankomatów. Wcześniej umowę z KIR-em podpisał bowiem mBank, który jako agent rozliczeniowy współpracuje z firmą IT Card, będącą operatorem urządzeń Planet Cash.

Przeczytajcie także: Terminale u kurierów InPostu jeszcze przed świętami

Inkart to system rozliczeń kartowych stworzony jako alternatywa dla podobnych rozwiązań zarządzanych przez organizacje płatnicze. Umożliwia procesowanie transakcji zarówno kartami międzynarodowymi jak i tzw. polską kartą płatniczą, jeżeli takowa powstanie. – Nasz system umożliwia optymalizację procesów związanych z rozliczaniem transakcji i zapewnia najwyższe bezpieczeństwo – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes KIR.

Przeczytajcie także: Cash in. Czy ta usługa zagrozi wpłatomatom?

Obecnie uczestnikiem Inkartu, oprócz wymienionych tu instytucji, jest jeszcze BZ WBK, jako wydawca kart. Bank podpisał umowę w tej sprawie w czerwcu. Wówczas informował, że pierwsze testowe transakcje jego kartami zostaną rozliczone przez Inkart w sierpniu. Nie podawano wówczas, na kiedy planowany jest produkcyjny start nowego rozwiązania. Teraz, gdy w systemie oprócz wydawcy kart są także operatorzy bankomatów oraz terminali płatniczych (IT Card zarządza także siecią urządzeń POS), ten produkcyjny start jest właściwie możliwy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies