Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cezary Stypułkowski zostanie nowym prezesem Pekao

Menager obejmie stanowisko prawdopodobnie w październiku

Bank Pekao poinformował przed chwilą, że rada nadzorcza wybrała nowego prezesa. Od 5 października będzie nim Cezary Stypułkowski, który jeszcze w ubiegłym tygodniu był prezesem mBanku. Warunkiem objęcia stanowiska przez Stypułkowskiego będzie zgoda Komisji Nadzoru Finansowego, ale to raczej formalność.

Przeczytajcie także: Cezary Stypułkowski zrezygnował z prezesury w mBanku

Jednocześnie podano, że do zarządu Pekao powołano także Roberta Sochackiego oraz Dagmarę Wojnar – oboje na wiceprezesów. Pierwszy zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej instytucji.

Cezary Stypułkowski, jak wspomniałem, do niedawna pełnił funkcję prezesa mBanku. Jednak o tym, że zrezygnuje z tego stanowiska wiadomo już od ubiegłego roku, gdy instytucja poinformowała o planowanej sukcesji. Jego miejsce zajął dotychczasowy wiceprezes – Cezary Kocik.

Przeczytajcie także: Nowy kalkulator śladu węglowego w oferice Santandera

Cezary Stypułkowski zarządzał mBankiem od 2010 r., gdy spółka nosiła jeszcze nazwę BRE Bank. Zanim tu trafił, przez 13 lat stał na czele Banku Handlowego, a przez trzy lata był prezesem największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Był też dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Do niedawna był jednym z najdłużej urzędujących prezesów banków w Polsce. Urodził się w Mrągowie na Mazurach, studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies