Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wprowadził kalkulator śladu węglowego dla firm

Santander jest kolejnym bankiem, który w ostatnim czasie wprowadził narzędzie pomagające firmom w wypełnianiu nowych wymogów dotyczących mierzenia emisji CO2

Biuro prasowe Santandera w Polsce informuje o udostępnieniu wszystkim klientom firmowym kalkulatora śladu węglowego. Narzędzie jest bezpłatne i kierowane do podmiotów gospodarczych z różnych branż oraz różnej wielkości. Choć na razie, zgodnie z unijną dyrektywą, do raportowania emisji CO2 zobowiązane są tylko największe firmy, to w przyszłości obowiązkiem tym zostaną objęte także mniejsze podmioty.

Przeczytajcie także: Rzecznik Praw Obywatelski zgłasza wątpliwości co do systemu biletowego w Warszawie

– Jednocześnie presja w łańcuchu dostaw ze strony największych firm, które wymagają od swoich dostawców mierzenia emisyjności, sprawia, że w praktyce również podmioty, które formalnie nie mają takiego obowiązku, będą potrzebowały mierzyć swój ślad węglowy – uważa Santander.

Kalkulator Santandera umożliwia obliczenie emisji CO2 związanych z działalnością firmy w Zakresie 1 tzn. emisji bezpośrednich powstałych w wyniku spalania paliw w instalacjach i pojazdach oraz Zakresie 2, czyli w wyniku wytwarzania energii czy ciepła, które zużywa firma. Po uzupełnieniu danych dotyczących emisji, można wygenerować raport estymujący ślad węglowy firmy.

Przeczytajcie także: Na konto w Santanderze zalogujecie się nawet podczas przerwy technicznej

– W przeciwieństwie do dużych korporacji i rozwiniętych firm, mniejsze i średnie przedsiębiorstwa często nie dysponują wystarczającymi zasobami kadrowymi i finansowymi, żeby samodzielnie policzyć swoją emisyjność. Wspólnie z ekspertami Fundacji Climate Strategies Poland przygotowaliśmy narzędzie, które stanowi konkretne wsparcie w tych procesach – mówi Lech Gałkowski, członek zarządu Santandera, kierujący Pionem bankowości biznesowej i korporacyjnej.

Santander jest kolejnym bankiem z polskiego rynku, który wprowadza firmowy kalkulator śladu węglowego. Ostatnio zrobiły to m.in. BNP Paribas, Credit Agricole czy ING Bank Śląski. Warto wspomnieć, że Santander oferuje także kalkulator śladu węglowego dostępny w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym dla klientów indywidualnych. Więcej na ten temat w tekście Licznik śladu węglowego w pierwszym banku z Polski. Santander wreszcie go wprowadził.

Fot. Maciej Bednarek

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies