Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cezary Stypułkowski zrezygnował ze stanowiska prezesa mBanku

Jego miejsce zajmie powołany już warunkowo na prezesa Cezary Kocik

W opublikowanym po południu komunikacie mBank poinformował, że Cezary Stypułkowski ustąpił dziś ze stanowiska prezesa banku. Decyzja nie jest zaskoczeniem, bo już w ubiegłym roku podano, że Stypułkowski nosi się z takim zamiarem, a na jego miejsce wybrano dotychczasowego zastępcę – Cezarego Kocika.

Przeczytajcie także: Koniec epoki w mBanku

Cezary Stypułkowski zarządzał mBankiem od 2010 r., gdy spółka nosiła jeszcze nazwę BRE Bank. Za jego kadencji instytucja przeszła rebranding i rozwinęła się technologicznie, a jej oferta mobilna należy do najlepszych w Polsce i nie tylko. Do zasług Stypułkowskiego w tym obszarze należy zaliczyć m.in. decyzję o wejściu do spółki operującej systemem Blik.

Zanim trafił do mBanku, Cezary Stypułkowski przez 13 lat stał na czele Banku Handlowego, a przez trzy lata był prezesem największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Był też dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Obecnie jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów banków w Polsce. Urodził się w Mrągowie na Mazurach, studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeczytajcie także: Ciekawostka pojawi się w aplikacji Santandera

Plany Stypułkowskiego na przyszłość nie są znane. Początkowo wydawało się, że ma zamiar przejść na emeryturę i odpoczywać. Gdy jednak po wyborach 15 października 2023 r. zaczęły się roszady w zarządach państwowych banków, nazwisko Stypułkowskiego pojawiło się na giełdzie nazwisk wśród kandydatów do fotela prezesa np. PKO BP. Obecnie jest on zajęty przez Szymona Miderę. Natomiast wciąż nie wiadomo, kto będzie prezesem drugiego w największych, polskich detalistów, czyli Pekao.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, PEKAO, PKO BP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies