Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czesi już mają kasę fiskalną w tablecie. Pomogła zmiana przepisów, na którą i my czekamy

Nowy rodzaj urządzenia pojawił się u naszych południowych sąsiadów, dzięki wprowadzeniu rozwiązania określanego fiskalizacją online

O2 wspólnie z niemieckim Wirecard przygotował tablet, który zastąpi kasę fiskalną oraz POS. Przetwarzaniem płatności zajmie się Wirecard, który dostarczy też niezbędne oprogramowanie.

Przeczytajcie także: Czas na pożegnanie z papierowym paragonem

Czeska sieć komórkowa O2, należąca do grupy Telefonika Germany, konsekwentnie rozwija działalność niezwiązaną ściśle z telekomunikacją. Niedawno opisywałem start projektu O2 Banking, czyli banku dostępnego tylko przez aplikację na smartfonie. Teraz telekom chce skorzystać na nowych przepisach wprowadzających w Czechach fiskalizację online.

Chodzi o to, że dane dotyczące transakcji już nie są przechowywane w kasach fiskalnych, ale na bieżąco przesyłane do organów podatkowych. Klient nie otrzymuje też papierowego paragonu – potwierdzenie transakcji jest przesyłane np. e-mailem. Taki system ma ograniczyć szarą strefę i zmniejszyć liczbę oszustw podatkowych.

Przeczytajcie także: Kolejny bank wyłącznie na smartfonie

W Polsce także trwają przygotowania do wprowadzenia fiskalizacji online. Pracują nad tym resorty cyfryzacji, finansów i rozwoju. Obecnie zastanawiają się nad wyborem koncepcji. Pod uwagę branych jest kilka modeli znanych z innych krajów. Mogliście o tym przeczytać w tym tekście.

Źródło: Finextra

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies