Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa wprowadza dwuletnie umowy AC. Gwarantuje taką samą składkę na kolejny rok, niezależnie od ewentualnej szkody

Oferta jest kierowana do posiadaczy fabrycznie nowych aut

Uniqa umożliwia zawarcie umowy autocasco na okres dwóch lat. Jest to propozycja dla posiadaczy ubezpieczających fabrycznie nowe pojazdy.

Zawarcie umowy na dwa lata proponowane jest w ramach polisy z Gwarantowaną Sumą Ubezpieczenia Plus. O tym rozwiązaniu, zapewniającym wypłatę odszkodowania w wysokości odpowiadającej wartości pojazdu, nawet jeśli ta wartość jest wyższa niż w dniu zawierania umowy (do 110 proc. sumy ubezpieczenia), mogliście przeczytać tutaj. Teraz ubezpieczyciel idzie krok dalej i gwarantuje ubezpieczającym takie same warunki ubezpieczenia w drugim roku polisy, nawet jeśli klientowi przydarzy się szkoda. Jak zapewnia Uniqa, jest to obecnie jedyna taka oferta w Polsce.

Przeczytajcie także: Pośrednicy ubezpieczeniowi chcą dostępu do CEPiK-u

– Nasza propozycja odpowiada na obawy tych, którzy martwią się zmianą wartości swojego nowego pojazdu w pierwszym okresie użytkowania czy też w wyniku jakiegoś przykrego zdarzenia drogowego. Niezależnie od tego, co się wydarzy, gwarantujemy te same warunki ubezpieczenia w drugim roku ochrony – wyjaśnia Jacek Rink, dyrektor Działu Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych Uniqi.

Z uwagi na wymogi ustawowe, z technicznego punktu widzenia dwuletnia oferta Uniqi składa się z dwóch umów 12-miesięcznych w ramach jednego druku polisowego. Składka za dwa lata trwania ochrony ubezpieczeniowej jest z góry znana na etapie składania wniosku o zawarcie umowy. Klient może ją opłacić w dwóch ratach rocznych lub czterech ratach półrocznych. Po zakończeniu umowy dwuletniej kolejne wznowienia ubezpieczyciel oferuje w cyklu rocznym.

Przeczytajcie także: Właściciel Rankomatu rozważa sprzedaż grupy Netrisk

Jeśli z jakichś przyczyn klient uzna, że nie chce kontynuować umowy w drugim roku, ma do tego prawo. Może wypowiedzieć umowę na koniec pierwszego roku ubezpieczenia. Jeżeli klient sprzeda pojazd w pierwszym roku, to umowa wygaśnie wraz z jego końcem, a umowa na drugi rok nie przejdzie na nowego nabywcę.

Nowa oferta Uniqi wpisuje się w ogłoszoną niedawno strategię ubezpieczyciela, który chce zwiększyć swój udział w sprzedaży ubezpieczeń za pośrednictwem dealerów samochodowych. Produkt jest bowiem kierowany do posiadaczy fabrycznie nowych aut, a więc właśnie tych kupowanych u dealerów. Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku Uniqa powołała też specjalną spółkę: Uniqa Automotive, której zadaniem jest rozwijać sprzedaż w salonach samochodowych.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies