Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel grupy Netrisk ma rozważać wystawienie jej na sprzedaż. Należy do niej m.in. polski Rankomat

Netrisk to wywodząca się z Węgier, a działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej grupa porównywarek finansowo-ubezpieczeniowych

Właściciel grupy Netrisk, w której portfolio jest także polski Rankomat, przygotowuje się do wystawienia jej na sprzedaż – podał Reuters, powołując się na trzy anonimowe źródła. Bostoński fundusz TA Associates, bo o nim mowa, miał już zatrudnić bank Morgan Stanley do doradztwa przy tej transakcji.

Przeczytajcie także: Wiodący inwestor chce sprzedać wefoxa

Grupa Netrisk wywodzi się z Węgier, a od kilku lat intensywnie rozwija się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2020 r. TA Associates kupiło za ok. 235 mln zł pakiet udziałów w Netrisku od MCI Capital, które pozostało mniejszościowym udziałowcem. Od tego czasu Netrisk prowadził dalszą ekspansję, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl przy okazji jej wejścia do Austrii czy na Litwę. We wrześniu zeszłego roku grupa ogłosiła zaś dużą fuzję, w ramach której połączyła siły z grupą Bauer Media. Przedmiotem transakcji były porównywarki Bauera z regionu CEE, czyli polski Rankomat.pl, czeskie Epojisteni.cz i Srovnejto.cz oraz słowackie Superpoistenie.sk. W rezultacie rynek obsługiwany przez grupę miał obejmować ok. 80 mln potencjalnych klientów w sześciu krajach.

Przeczytajcie także: Digital Care to już bolttech Poland

Teraz TA Associates ma rozważać sprzedaż swoich udziałów w Netrsiku. Według jednego z informatorów agencji Reutera porównywarkowa grupa może zostać wyceniona na ponad 500 mln euro. Rozważania dotyczące sprzedaży mają jednak być na dość wczesnym etapie, a sam proces miałby się rozpocząć dopiero po wakacjach.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies