Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa oferuje AC uwzględniające wzrost wartości pojazdu w okresie polisy. Wypłaci do 110 proc. sumy ubezpieczenia

Przy okazji wprowadzono także znaną już u konkurencji opcję ochrony zniżek

Uniqa do swojego ubezpieczenia autocasco dodała opcję Gwarantowana Suma Ubezpieczenia Plus. Przy szkodach całkowitych i kradzieżowych wypłaci klientom odszkodowanie w kwocie odpowiadającej aktualnej wartości pojazdu, nawet jeśli będzie ona wyższa niż w dniu zawierania umowy.

Przeczytajcie także: Klienci Comperii będą mogli dodawać polisy do walletów

Rozwiązanie to zabezpiecza klientów przed skutkami inflacji. Dzięki temu dostaną adekwatne świadczenie, nawet jeśli wartość pojazdu wzrosła od czasu zakupu ubezpieczenia. Wypłata zostanie wyliczona na podstawie aktualnej wartości pojazdu i wyniesie nie mniej niż suma ubezpieczenia wskazana na polisie i nie więcej niż 110 proc. tej wartości.

Rynkowym standardem jest, że klient w AC może wybrać, czy chce stałą czy zmienną sumę ubezpieczenia. Przy sumie zmiennej kwota odszkodowania jest wyliczana na podstawie wartości pojazdu w dniu szkody. Na stałą sumę (czyli wartość z góry określoną w polisie) decydują się zwykle posiadacze droższych, nowych samochodów. W ten sposób zabezpieczają się przed tym, że w razie utraty np. 7-miesięcznego auta nie dostaną kwoty, za którą kupili pojazd, bo uważa się, że auto po wyjeździe z salonu dość szybko traci na wartości. Tyle że zasada ta przestała się sprawdzać przez obecne uwarunkowania rynkowe i ciągłe wzrosty cen aut. Uniqa, wprowadzając GSU+, zabezpiecza więc klientów nie tylko przed spadkiem wartości ich auta, ale i na wypadek wzrostu tejże wartości.

Przeczytajcie także: KNF nałożył 1 mln zł kary na TUZ za wojnę cenową

Przy okazji tej zmiany ubezpieczyciel wprowadził także dostępną również u konkurencji usługę ochrony zniżek. Nowa klauzula zabezpiecza klienta przed zwyżką składki w kolejnym roku w razie spowodowania szkody. Ochrona dotyczy pierwszej szkody z OC albo pierwszej szkody z OC i AC w roku polisowym. Jest dostępna w ofercie za dodatkową opłatą przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub pakietowego OC i AC.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies