Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa stawia na sztuczną inteligencję w wykrywaniu oszustw. Tym razem w płatnościach natychmiastowych

Rozwiązanie Visa Protect for Account to Account Payments zostało z powodzeniem przetestowane w Wielkiej Brytanii

Visa pochwaliła się usługą wykorzystującą sztuczną inteligencję do wykrywania oszustw w płatnościach natychmiastowych. Rozwiązanie Visa Protect for Account to Account Payments przeszło pomyślnie testy w Wielkiej Brytanii i będzie dostępne także w Polsce.

Przeczytajcie także: W aplikacji ING pojawiły się nowe funkcje

Pilotaż usługi prowadzony był w Wielkiej Brytanii we współpracy z Pay.UK, operatorem płatności natychmiastowych między konsumentami. W ramach tego projektu przeanalizowano miliardy bankowych transakcji detalicznych z minionych 12 miesięcy. Organizacja płatnicza ogłosiła, że jej model był w stanie poprawnie zidentyfikować 54 proc. transakcji oszukańczych, których nie wychwyciły tradycyjne systemy wykrywania oszustw wdrożone w bankach.

Instytucja przekonuje, że jej rozwiązanie może pomóc zaoszczędzić brytyjskim uczestnikom rynku (firmom, ale też klientom) do 330 mln funtów rocznie. Jednocześnie Visa zapewnia, że tylko w ubiegłym roku w skali globalnej zdołała zapobiec oszustwom o szacowanej wartości ponad 40 miliardów dolarów. To efekt inwestycji w technologię, które w ostatnich pięciu latach przekroczyły 10 mld dolarów.

Przeczytajcie także: NatWest opuszcza Polskę. Pracę straci 1,6 tys. osób

Narzędzie Visa Protect for Account to Account Payments będzie mogło być wykorzystane do przeciwdziałania oszukańczym płatnościom natychmiastowym, np. powstrzymując transakcję oszukańczą zanim pieniądze opuszczą konto niedoszłej ofiary. Nowa usługa jest częścią Visa Protect – szerokiego pakietu usług dodanych, w ramach którego dostępnych jest już niemal 250 produktów.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies