Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa: blisko połowa Polaków skorzystała z usługi cashback

Z badania zrealizowanego dla fundacji wynika także, że już co 10 ankietowana osoba wypłaca pieniądze ze sklepowej kasy kilka razy w tygodniu

Fundacja Polska Bezgotówkowa podzieliła się wynikami badania dot. usługi cashback. Okazuje się, że skorzystała z niej blisko połowa ankietowanych. Najchętniej rozwiązanie to wybierają osoby młode, w wieku od 25 do 34 lat. W tej grupie wiekowej gotówkę ze sklepowej kasy wypłaciło 60 proc. badanych.

Przeczytajcie także: Duże wypłaty wygranych w Lotto wkrótce wyłącznie przelewem

Z badania przeprowadzonego dla Polski Bezgotówkowej wynika także, że co 10 osoba wypłaca pieniądze w sklepie kilka razy w tygodniu, a co trzecia kilka razy w miesiącu. Najczęściej jednorazowo za pomocą usługi cashback wypłacane są kwoty w przedziale od 50 do 100 zł (34 proc.) oraz drobne kwoty do 50 zł (24 proc.). Badanie pokazało również, że o rozwiązaniu cashback słyszało blisko trzy czwarte Polaków.

Aby skorzystać z funkcji cashback, należy podczas płatności kartą za produkt czy usługę poinformować sprzedawcę o chęci wypłaty gotówki. Klient może w ten sposób wypłacić jednorazowo do 1 tys. zł. Warto jednak mieć na uwadze, że usługa jest uzależniona od dostępności gotówki w kasie – jeśli będzie jej brakować, sprzedawca może zaproponować niższą kwotę.

Przeczytajcie także: Za pomocą mojeID tożsamość potwierdzono ponad 340 mln razy

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec 2023 roku usługę cashback oferowało niemal 279 tys. placówek handlowych. Należy podkreślić, że nie są to wyłącznie sklepy, ale też placówki pocztowe, stacje benzynowe, salony prasowe czy hotele. Są one oznaczone znakami MastercardPłać Kartą i Wypłacaj oraz VISA Cash Back.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies