Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilety na Intercity wkrótce w aplikacji Call Pay

W zdalnej sprzedaży biletów na pociągi dalekobieżne Sky Cash jeszcze w tym roku zyska konkurencję

- Obecnie jesteśmy na ostatnim etapie rozmów z Intercity. Mamy nadzieję, że umowę da się dopiąć bardzo szybko, a bilety na pociągi Intercity pojawią się w aplikacji Call Pay Kolej jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Waligóra, prezes spółki.

Przeczytaj także: W aplikacji Banku Śląskiego wkrótce dostępne będą pożyczki gotówkowe

Chwali się, że dzięki temu oferowane przez jego firmę rozwiązanie mobilne będzie jedynym w kraju, za pośrednictwem którego będzie można kupować zdalnie bilety dwóch kluczowych przewoźników kolejowych w Polsce. Od jesieni ubiegłego roku Call Pay sprzedaje już bowiem bilety spółki Przewozy Regionalne, z którą ma umowę na wyłączność.

Natomiast pierwszą aplikacją mobilną umożliwiającą kupno biletów na pociągi Intercity był Sky Cash. Spółka ta wprowadziła taką możliwość pod koniec ubiegłego roku. Kilka tygodni temu o sprzedaż biletów została wzbogacona również aplikacja IC Mobile Navigator, oferowana przez samego przewoźnika.

Przeczytaj także: Jeszcze w tym roku Poczta Polska rozpocznie akceptację kart płatniczych

Call Pay to firma z Poznania, która od kilku lat rozwija zdalne mikropłatności, koncentrując się na sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Obecnie za pośrednictwem Call Pay można opłacać przejazdy w ponad 50 miastach w Polsce. Wśród nich nie ma jednak Warszawy, która kooperuje na tym polu ze Sky Cash i mPay.

Call Pay oferuje możliwość zakupu biletów poprzez wykonywanie połączeń głosowych na wskazane numery telefonów. Dzięki temu z jej usług korzystać mogą użytkownicy także starszych aparatów. Od niedawna działa również aplikacja mobilna Call Pay na smartfony.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies