Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Placówek własnych banków wciąż ubywa. Najwięcej nadal posiada ich PKO BP

W ciągu roku największe banki na polskim rynku zamknęły ponad sto oddziałów

Największe banki na polskim rynku na koniec marca posiadały łącznie przeszło 3,4 tys. oddziałów własnych. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to uszczuplenie wyniku o 36 placówek. Trend pozostaje zatem stały, oddziałów ubywa. Dla porównania: w I kw. 2023 roku te same instytucje posiadały łącznie ponad 3,5 tys. placówek.

Przeczytajcie także: Poczta Polska zaoferuje przelewy w systemie Express Elixir

PKO BP pozostaje liderem zestawienia banków z największą liczbą oddziałów – na koniec marca miał ich 945, a zatem tyle samo, co na koniec grudnia. Drugi bank na liście, czyli Pekao, na koniec grudnia miał 493 placówki, a na koniec marca o sześć mniej. Podium zamyka BNP Paribas, który również zmniejszył stan posiadania, ale tylko o jeden oddział (w ciągu roku instytucja zamknęła ponad 30 placówek).

W ciągu ostatnich miesięcy zmniejszyła się sieć oddziałów większości banków, które trafiły do zestawienia. Warto też mieć na uwadze, że część banków posiada silnie rozwiniętą sieć placówek partnerskich, w przypadku Aliora czy Millennium mowa o setkach oddziałów. Osobną kategorię tworzy w tym zakresie Bank Pocztowy, który chwali się możliwością obsługi klientów w placówkach Poczty Polskiej, a tych jest ok. 4,6 tys.

Przeczytajcie także: Insurtech Cachet pojawi się w Finlandii

Niniejsze zestawienie nie jest pełne, ponieważ zawiera dane tylko największych banków komercyjnych. Brakuje w nim także statystyk dotyczących sieci oddziałów bankowości spółdzielczej.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies