Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z insurtechu do grupy PZU. Andrzej Jarczyk obejmuje prezesurę w PZUW

Do zarządu PZUW dołącza także Maciej Rudziński, ostatnio zarządzający segmentem korporacyjnym w PKO BP

Andrzej Jarczyk (na zdjęciu) został powołany na stanowisko prezesa PZUW. Obowiązki zacznie pełnić 17 czerwca, a jego nominacja warunkowana jest zgodą Komisji Nadzoru Finansowego. Rada nadzorcza PZUW postanowiła także powołać do zarządu Macieja Rudzińskiego. Funkcję zacznie pełnić od 2 września.

Przeczytajcie także: Miotła kadrowa w spółkach PZU

W ostatnim czasie Andrzej Jarczyk zarządzał insurtechem Carrot, specjalizującym się w likwidacji szkód (o którym więcej przeczytacie w raporcie: "Insurtechy w Polsce, vol. 3". Wcześniej zaangażowany był także w tworzenie projektu TubaPay – płatności kartowych dla agentów ubezpieczeniowych – z ramienia Bacca.

Jego kariera zdecydowanie nie ogranicza się jednak do doświadczeń ze startupowej strony rynku. Z rynkiem ubezpieczeniowym jest bowiem związany od prawie 30 lat. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble w branży – od agenta ubezpieczeniowego, szefa departamentów sprzedaży po funkcję prezesa. W latach 2007-2010 stał na czele Generali, a następnie od 2010 do 2017 zarządzał Uniqą. Objęcie prezesury w PZUW oznacza dla niego powrót do grupy PZU, w której w latach 1998-2007 pracował m.in. na stanowisku dyrektora biura sprzedaży w spółce majątkowej.

Przeczytajcie także: wefoxowi grozi upadłość

Maciej Rudziński to zaś specjalista z 24-letnim doświadczeniem w bankowości korporacyjnej. Związany był z mBankiem (funkcjonującym jeszcze jako BRE Bank) i Citi Handlowym. Od początków Alior Banku stworzył i zarządzał Centrum Biznesowym, przechodząc przez różne stanowiska, aby ostatecznie objąć funkcję Dyrektora Departamentu Dużych Firm. W PKO BP kierował Departamentem Klienta Korporacyjnego.

TUW PZUW jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym przedsiębiorstwa i podmioty lecznicze, samorządy i instytucje publiczne, a także instytucje kościelne.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies