Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sukcesja i wewnętrzny awans w mBanku. Nowym prezesem zostanie Cezary Kocik

W wyniku wewnętrznego awansu wiceprezes ds. detalu Cezary Kocik zastąpi na stanowisku prezesa Cezarego Stypułkowskiego, który na przyszły rok zaplanował pożegnanie z mBankiem

mBank poinformował, że rada nadzorcza instytucji wybrała nowego prezesa. Jeśli zgodę wyda Komisja Nadzoru Finansowego, zostanie nim Cezary Kocik, obecnie wiceprezes odpowiedzialny za bankowość detaliczną. Szefem całej instytucji zostanie prawdopodobnie w przyszłym roku, gdy przejdzie na emeryturę obecny prezes Cezary Stypułkowski.

Przeczytajcie także: Blik pracuje nad usługą zbliżeniową na iPhone'y

– Decyzja jest wynikiem procesu sukcesji i wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu przeprowadzonego przez komisję ds. wynagrodzeń i nominacji przy udziale całej rady nadzorczej – napisano w komunikacie prasowym. Żartobliwie można powiedzieć, że słowo sukcesja nabiera w tym wypadku szczególnego znaczenia, gdyż obaj menagerowie mają to samo imię.

Cezary Kocik z grupą mBanku związany jest od 2004 r., gdy trafił do departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym MultiBanku. Cztery lata później został jego prezesem a następnie w 2012 r., gdy w wyniku konsolidacji trzy działające w grupie banki połączono w jeden mBank – Kocik został jego wiceprezesem, odpowiedzialnym za bankowość detaliczną.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza do oferty nowe konto

Pełniąc tę funkcję, nie bał się podejmować decyzji ocenianych czasem jako kontrowersyjne. Wystarczy przypomnieć zaordynowane kilka tygodni temu podwyżki prowizji w mBanku, w wyniku których jego klienci indywidualni praktycznie stracili możliwość bezpłatnego podjęcia gotówki z własnych rachunków. Dodatkową złość klientów wywołał fakt, że podwyżki nie objęły ukraińskich użytkowników kont. W rezultacie chwilę później mBank wprowadził do oferty nowy, tani rachunek i trudno nie odnieść wrażenia, że było to działanie awaryjne.

Jak wspomniałem, Cezary Kocik na stanowisku prezesa zastąpi Cezarego Stypułkowskiego prawdopodobnie w przyszłym roku, gdy ten przejdzie na emeryturę. Tak przynajmniej obecny szef banku zapowiedział w ubiegłym roku, gdy ogłosił, że odejdzie z mBanku. Więcej na ten temat w tekście Cezary Stypułkowski planuje pożegnanie z mBankiem. Wieloletni prezes odejdzie ze stanowiska w 2025 r.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies