Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alternatywa dla Apple Pay na iPhone’ach coraz bliżej. Korporacja z USA dostosowuje się do ostatnich wytycznych urzędników

Możliwe, że użytkownicy sprzętu Apple w końcu będą mogli korzystać np. ze zbliżeniowego Blika

Unijne organy nadzoru antymonopolowego już w maju mogą zatwierdzić propozycję Apple dotyczącą zmian w mechanizmie płatności mobilnych. Z jednej strony oznacza to, że amerykańska firma uniknie kary finansowej za naruszanie unijnych przepisów. Z drugiej strony użytkownicy smartfonów tego producenta będą mogli używać innego rozwiązania niż Apple Pay.

Przeczytajcie także: Platforma LabHost zamknięta przy wsparciu Polaków

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Apple zdecydował się otworzyć na konkurencyjne do jego własnego rozwiązania systemy płatności. W tym celu firma odblokuje innym podmiotom dostęp do modułu zbliżeniowego NFC w swoich urządzeniach mobilnych. Zmiany dotyczą państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem także Polski.

Teraz Agencja Reutera podaje, że ciągnący się od kilku lat spór między Apple a unijnymi organami niebawem może dobiec końca. Korporacja z Doliny Krzemowej nanosi poprawki w swojej propozycji zmian, reagując w ten sposób na uwagi konkurencji i urzędników. Jeśli ci ostatni uznają, że unijne prawo nie jest już łamane, Apple uniknie kary. A ta mogłaby być bardzo dotkliwa i w teorii sięgnąć nawet kilkudziesięciu miliardów dolarów.

Przeczytajcie także: Revolut "drożeje" o kilka miliardów dolarów

Co zmieni się dla użytkowników sprzętu Apple? Jeśli ktoś korzysta z Apple Pay i będzie chciał to robić nadal, nowości mogą dla niego być niezauważalne. Jeżeli jednak konsument postanowi wybrać alternatywne rozwiązania płatnicze, w końcu będzie mógł skorzystać z tej możliwości. Taką usługą może być np. Blik zbliżeniowy. Na razie trudno jednak stwierdzić, ile narzędzi konkurencyjnych dla Apple Pay rzeczywiście będzie dostępnych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies