Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nieoficjalne: Apple się ugiął. Odblokował konkurencji dostęp do płatności zbliżeniowych

Informację o zmianie praktyki Apple'a podaje Reuters na podstawie swoich źródeł

Apple zdecydował się otworzyć na konkurencyjne do jego własnego rozwiązania systemy płatności – wynika z informacji pozyskanych przez Agencję Reutera z trzech różnych źródeł. Odblokowanie dostępu do modułu zbliżeniowego NFC w iPhone’ach miałoby uwolnić amerykańską korporację od zarzutów o praktyki monopolistyczne formułowanych przez unijne organy i pozwolić na uniknięcie grożących jej kar.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza aktywację aplikacji z kartą

Postępowanie w sprawie Apple wszczęto w czerwcu 2020 r., o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać w tekście Apple Pay pod lupą Komisji Europejskiej. Wszczęto postępowania antymonopolowe. Główny zarzut unijnych urzędników dotyczył ograniczenia konkurentom dostępu do modułu NFC w iPhone’ach, skutkującego tym, że na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem w logo działać może tylko jeden system płatności – Apple Pay. W zeszłym roku Komisja Europejska poinformowała o wystosowaniu do firmy Apple pisma, w którym dowodziła, że producent nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku płatności mobilnych. Nad amerykańskim koncernem zawisła groźba ogromnych kar finansowych.

Przeczytajcie także: Włoski bank wprowadza płatności pierścieniem

Według informatorów Agencji Reutera, Apple uchylił drzwi konkurentom, a udostępnienie innych systemów płatności na iPhone’ach jest obecnie na etapie testów. Na razie nie ma pewności, czy kierunek ten zostanie utrzymany. Źródła twierdzą również, że Komisja Europejska prawdopodobnie w przyszłym miesiącu zwróci się do konkurentów Apple’a i klientów o opinie, zanim podejmie decyzję co do dalszego postępowania wobec giganta z Cupertino.

Źródło: Reuters.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies