Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na rynek trafił kasoterminal Pospay2 z funkcjami od iPOS

Wielofunkcyjne urządzenie pozwala na przyjmowanie płatności, drukowanie paragonów fiskalnych i zarządzanie sprzedażą

Producent urządzeń fiskalnych Posnet nawiązał współpracę z polskim fintechem iPOS. Jej efektem jest uzupełnienie funkcjonalności urządzenia Pospay2 o aplikację iPOS, która pomaga w zarządzaniu sprzedażą. Rozwiązanie kierowane jest głównie do małych i średnich firm.

Przeczytajcie także: Karta z wizerunkiem nawiązującym do Igrzysk Olimpijskich

Pospay2 to androidowy terminal płatniczy Pax A50, zintegrowany z drukarką fiskalną Posnet. Pospay jako taki nie jest niczym nowym na rynku, bo już kilka lat temu pojawił się dzięki współpracy z eService. Pozwalał na fiskalizację sprzedaży i drukowanie paragonów oraz przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Teraz dodatkowo trafiła do niego aplikacja iPOS pomagająca w analizie obrotów, zarządzaniu stanami magazynowymi, itd.

Choć rozwiązanie oferowane jest w modelu abonamentowym, to klient i tak na początku musi wydać ok. 1,8 tys. zł netto na drukarkę fiskalną. Później czekają go opłaty związane z najmem terminala (41 zł miesięcznie) i korzystaniem z jednej z czterech dostępnych taryf iPOS. Koszt najtańszej to niespełna 50 zł miesięcznie. W trakcie korzystania z Pospay2 taryfę można bezpłatnie zmieniać, by dostosować ją do aktualnych potrzeb, np. poprzez dodanie funkcji magazynowych. Zmiany wprowadza się samodzielnie, w serwisie internetowym.

Przeczytajcie także: Uniqa ułatwi zdalne kupowanie polis

Twórcy Pospay2 przypominają, że po spełnieniu określonych warunków (np. brak umowy na akceptację kart) zakup urządzenia może zostać dofinansowany z programu fundacji Polska Bezgotówkowa. Można też uzyskać zwrot części kosztów zakupu urządzenia fiskalnego z urzędu skarbowego.

Natomiast pierwszy kasoterminal iPOS pojawił się na rynku wiosną 2016 r. Wykorzystano w nim terminal płatniczy Verifone z aplikacją ITCARD i drukarkę fiskalną firmy Innova. Więcej na jego temat w tekście Terminal i kasa fiskalna w jednym urządzeniu? Wreszcie ktoś to zrobił. No prawie...

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies