Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK jeszcze nie rozwiódł się definitywnie z Paybackiem, ale to już chyba przesądzone

Od 1 sierpnia bank nie będzie już wydawał nowych kart umożliwiających zbieranie punktów w programie Payback. Na razie nie wiadomo, jaki los czeka te, które już są w portfelach klientów

Decyzję o rezygnacji ze współpracy z Paybackiem w dotychczasowej formule BZ WBK ogłosił w maju. Mogliście przeczytać o tym jako pierwsi w serwisie Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. Bank informował wówczas, że latem zaprzestanie wydawnictwa kart umożliwiających zbieranie punktów w programie lojalnościowym, ale że kooperacji z Paybackiem całkowicie nie kończy a jej nowa koncepcja ma zostać wkrótce opracowana.

Przeczytajcie także: Przelewy z karty na kartę już możliwe

Jak dotychczas jednak nowej wspólnej oferty BZ WBK i Payback nie ma. Eamonn Crowley, wiceprezes banku, pytany o nią podczas dzisiejszej konferencji prasowej, uniknął odpowiedzi, kiedy zostanie przedstawiona. Oficjalnie biuro prasowe BZ WBK informuje, że na karty wydane dotychczas nadal będą naliczane punkty a te, które będą traciły ważność, zostaną wznowione jako karty Payback.

Dotyczyć to ma jednak tylko tych kart, które stracą ważność w ciągu najbliższych miesięcy. Nie doprecyzowano, jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale z takiego komunikatu chyba wprost wynika, że w przyszłości karty wydane w programie Payback zostaną wymienione na zwykłe. Crowley powiedział dziś także, że BZ WBK pracuje nad uproszczeniem swojej oferty dla klientów detalicznych. Rezygnacja z wydawnictwa kart w programie Payback jest elementem tego procesu, który w najbliższych miesiącach ma być kontynuowany.

Przeczytajcie także: Mają pomysł na reaktywację mPOS-a

Mogę się oczywiście mylić, ale wydaje mi się, że wszystkie te informacje sugerują, iż po stronie BZ WBK już zapadła decyzja o definitywnym rozwodzie z Paybackiem. Co ciekawe ostatnio paru innych partnerów programu również postanowiło się z nim pożegnać. Mam na myśli Empik i Allegro, o czym możecie przeczytać więcej tutaj. Empik w zamian zaoferuje swoim klientom własny program lojalnościowy.

Natomiast banki mogą proponować swoim klientom pogramy lojalnościowe od MasterCarda i Visy. Ten pierwszy właśnie ogłosił start nowego projektu w tym zakresie – Priceless Specials. Wśród banków, które biorą w nim udział od początku, na razie nie ma BZ WBK. Więcej o tym tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies