Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Paymove zabiera się za maszyny z wrzutnikami monet. Polski fintech chce do nich wprowadzić proste płatności bezgotówkowe

Mikroprocesor Paymove connect i kod QR umożliwią płatność bez konieczności ściągania aplikacji i zakładania konta w usłudze

Firma Paymove rozwija kolejny produkt wykorzystujący w płatnościach kody QR. Paymove connect to mikroprocesor, który można podłączyć do automatów wykorzystywanych w handlu, rozrywce, gastronomii czy do ładowarek samochodów elektrycznych. Po integracji klient będzie mógł w nich płacić w prosty sposób z pomocą telefonu.

Przeczytajcie także: Balcia udostępni polskim klientom aplikację mobilną

Paymove connect można łączyć nie tylko z nowymi urządzeniami, ale też tymi leciwymi, które na razie nie przyjmują płatności bezgotówkowych. To może być bujak, na którym bawią się dzieci, np. w centrum handlowym, jak i klasyczna maszyna vendingowa z przekąskami i napojami. Firma zapewnia, że może wprowadzić cyfrowe płatności właściwie do każdej maszyny działającej w modelu prepaid. Obecnie prowadzony jest pilotaż na kilkudziesięciu maszynach, jednocześnie trwają rozmowy z kolejnymi podmiotami.

Jak to działa? Klient zainteresowany usługą skanuje znajdujący się na sprzęcie kod QR, który od razu prowadzi do płatności. Można je zrealizować z pomocą Blika, Apple Pay czy Google Pay. Wspomniany już procesor (dodanie go do urządzenia ponoć nie stanowi problemu), który cały czas jest podłączony do sieci, otrzymuje informację o transakcji i uruchamia urządzenie. Proces ten z perspektywy klienta nie wymaga pobierania aplikacji czy zakładania konta w usłudze.

Przeczytajcie także: Fiserv rozszerza usługę DCC

Rozwiązanie proponowane przez Paymove ma unowocześnić maszyny, które dzisiaj działają głównie za sprawą wrzutników monet, ale też stanowić alternatywę dla samoobsługowych terminali, które pojawiają się w takich produktach. Tańszą alternatywę: koszt urządzenia wynosi 300 zł netto, potem klient płaci miesięczny abonament (obecnie wynosi on 20 zł). Przedstawiciele Paymove przekonują, że to atrakcyjna propozycja.

Na koniec warto przypomnieć, że o firmie Paymove mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku tego roku. Trójmiejski fintech wprowadza płatności cyfrowe, także z użyciem kodów QR, na parkingi przy dworcach PKP. W takim miejscu stawiana jest tablica z kodem QR, który klient skanuje smartfonem. Następuje przekierowanie do bramki płatniczej, w której wpisuje się numer tablicy rejestracyjnej i czas parkowania. Płatność realizuje się z pomocą Blika czy cyfrowego portfela.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies