Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kredyt ekologiczny trafił do oferty Pekao. Plus unijna dotacja na poprawę efektywności energetycznej

Produkt kierowany jest do mniejszych i średnich firm, w tym spółek, które chcą ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko

Pekao umożliwił składanie wniosków o kredyt ekologiczny z unijną dotacją. Mogą się o niego ubiegać działające na terenie Polski mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (w tym spółki), a inicjatywa ma wspierać firmy w realizacji projektów, które pozwolą poprawić efektywność energetyczną.

Przeczytajcie także: VeloBank wprowadza do oferty ubezpieczenia komunikacyjne

Bank podaje, że zakres finansowania obejmuje modernizację posiadanej infrastruktury (nie tylko budynków, ale też np. maszyn), a jej efektem musi być ograniczenie zużycia energii o minimum 30 proc.

Dotacje przyznawane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027 mogą pokryć od 25 do 80 proc. kosztów projektu. Wysokość wsparcia jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju wydatku oraz lokalizacji inwestycji.

Przeczytajcie także: Zen rozszerza współpracę z PayPal

Kredyt ekologiczny będzie dostępny od 25 kwietnia do 25 lipca 2024 roku. Pekao przekonuje, że jedną z zalet oferty jest szybka ocena zdolności kredytowej. Dzięki temu przedsiębiorcy już na początku całego procesu poznają wysokość ewentualnej premii. Instytucja oferuje też promesę kredytową ważną przez 9 miesięcy oraz bezpłatne konsultacje i współpracę z firmami doradczymi, które pomagają w przygotowaniu i realizacji wniosków o dofinansowanie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies