Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ITMagination zmieni właściciela. Polski dostawca oprogramowania m.in. dla fintechów, zostanie przejęty przez amerykańską Virtusę

Finansowe szczegóły transakcji nie zostały upublicznione

Jak wynika z komunikatu prasowego, Virtusa Corporation, dostawca usług informatycznych z siedzibą w USA, przejmie polską spółkę ITMagination. Szczegóły transakcji oraz jej warunki finansowe nie zostały jak na razie upublicznione.

Przeczytajcie także: Oto wszystkie, najważniejsze fintechy w Polsce

ITMagination to warszawska firma informatyczna, która może być znana czytelnikom cashless.pl. Kilka lat temu zasłynęła m.in. tym, że wprowadziła na rynek aplikację mobilną JustDrive. Apka umożliwiała płatność za paliwo na stacjach Orlenu bez konieczności podchodzenia do kasy. Jednak w wyniku konfliktu z władzami koncernu paliwowego działanie apki szybko wstrzymano, jak się później okazało – na zawsze. Spółka, jako dostawca rozwiązań informatycznych, znalazła się również na ubiegłorocznej Mapie polskiego fintechu.

Przeczytajcie także: Będzie nowa aplikacja ubezpieczeniowa w Polsce

Z kolei nabywcę polskiego podmiotu określa się mianem globalnego dostawcy usług i rozwiązań technologii cyfrowych. Zatrudnia ok. 35 tys. pracowników. W grupie podmiotów, tworzących Virtusa Corporation, znajdują się firmy z listy Forbes Global 2000 z branży finansowej, zdrowotnej, medialnej, technologicznej czy komunikacyjnej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies