Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji IKO pojawiła się ciekawa funkcja. Pozwala ukryć saldo rachunku, wykonując określony ruch smartfonem

Nowa funkcja wykorzystuje żyroskopy zainstalowane w telefonie

W marketach App Store oraz Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji IKO, która zawiera ciekawą funkcję – wydaje mi się, że to pierwszy bank w Polsce, który wdrożył tego rodzaju rozwiązanie. Funkcja pozwala ukryć saldo rachunku po zalogowaniu na konto poprzez wykonanie prostego ruchu – przechylenie telefonu do siebie. Rozwiązanie to wykorzystuje żyroskop zainstalowaniu w urządzeniu i może się przydać np. podczas kupowania biletów komunikacyjnych, gdy nie chce się zdradzać otoczeniu zasobów zgromadzonych na rachunku.

Przeczytajcie także: Lokalizacja stref parkowania w aplikacji IKO

Aby uruchomić nową usługę, należy wejść w ustawienia (górny lewy róg w IKO po zalogowaniu). Następnie należy wybrać zakładkę Bezpieczeństwo i dostępy, a tam – Ukrywanie sald. Można skorzystać z dwóch opcji. Oprócz opisanego wyżej ukrywania za pomocą gestu można aktywować ukrycie domyślne. Wówczas po zalogowaniu do IKO saldo będzie zamazane. Aby je poznać, będzie trzeba dotknąć kafla z nazwą i numerem rachunku.

W tym miejscu warto pamiętać, że ukrywanie sald po zalogowaniu to co innego niż wyświetlanie np. w postaci procentowej salda na pulpicie przed zalogowaniem. Obie funkcje są niezależne od siebie, a klient może korzystać za każdej z nich oddzielnie albo jednocześnie.

Przeczytajcie także: W IKO można kupić wejściówkę do kina

PKO BP to kolejny w ostatnim czasie bank, który wprowadza do aplikacji mobilnej funkcję ukrywania sald. Całkiem niedawno pisaliśmy o podobnym rozwiązaniu udostępnionym przez mBank. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Nowa funkcja w aplikacji mBanku. Jest rozwinięciem podglądu salda na rachunku, dostępnego przed logowaniem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies