Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji mBanku. Jest rozwinięciem podglądu salda na rachunku, dostępnego przed logowaniem

Po niedzieli z nowego rozwiązania będą mogli korzystać już wszyscy klienci mBanku

mBank przygotował aktualizację swojej aplikacji mobilnej, która zawiera ciekawą funkcję. Można powiedzieć, że jest to rozwinięcie standardowej już w polskiej bankowości mobilnej funkcji polegającej na wyświetlaniu salda rachunku w formie wyniku odzwierciedlającego procent wcześniej zdefiniowanej kwoty. Podgląd taki jest dostępny bez konieczności logowania się do apki. Pomaga to zorientować się w stanie własnych finansów będąc np. w towarzystwie obcych osób, bez ryzyka, że zobaczą jaki jest stan środków na koncie.

Przeczytajcie także: Jak banki z Polski implementują sztuczną inteligencję?

Wdrażając nową funkcję mBank poszedł jeszcze dalej. Dzięki niej można ukryć stan konta, kwoty transakcji, wartość lokat, inwestycji, itd. także po zalogowaniu do aplikacji. W biurze prasowym mBanku powiedziano mi, że potrzebę zaimplementowania takiego rozwiązania ze względów bezpieczeństwa sugerowali sami klienci. Zresztą z przeglądu aplikacji konkurencji wyszło mBankowi, że rozwiązanie takie jest wdrażane przez coraz więcej instytucji. Z podobnej funkcji od dawna można korzystać np. w aplikacji Revoluta.

Przeczytajcie także: Zbliża się premiera rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej

A jak to działa? W prawym górnym rogu na pulpicie aplikacji po zalogowaniu dostępny jest symbol oka. Wystarczy kliknąć w tę ikonę, a wszystkie kwoty na pulpicie będą zamazane. Zarówno te na kaflach (np. stan konta, inwestycji, oszczędności), jak i na widżetach: twoje finanse i ostatnie operacje. Aby je odkryć, wystarczy nacisnąć "oko" jeszcze raz. Ustawienia będą zapamiętane, więc jeśli ukryje się kwoty, to przy ponownym zalogowaniu wciąż będą zakryte. Nadal pozostanie dostępne ustawienie podglądu stanu konta na ekranie jeszcze przed zalogowaniem do aplikacji.

A tak wygląda pulpit aplikacji mBanku przed i po skorzystaniu z nowej funkcji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies