Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP, mBank i ING. To banki, które mają najwięcej użytkowników Blika. Świeże dane cashless.pl

Analizowane przez cashless.pl banki chwalą się, że na koniec ubiegłego roku miały ok. 15,7 mln użytkowników Blika

Największe banki działające na polskim rynku zaraportowały, że na koniec IV kw. 2023 r. miały 15,7 mln aktywnych użytkowników Blika. W porównaniu z poprzednim kwartałem liczba blikowiczów wzrosła o ponad 780 tys. Natomiast w porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku wynik udało się poprawić o ponad 2,8 mln, na co wskazują dane zebrane przez serwis cashless.pl.

Przeczytajcie także: PKO BP wycofuje się z płatności HCE

Zestawienie banków z największą liczbą użytkowników Blika tradycyjnie otwiera PKO BP: już niemal 4 mln jego klientów korzystało z Blika w IV kw. (z pomocą tego instrumentu wykonali oni przynajmniej jedną transakcję w miesiącu). W porównaniu z kwartałem poprzedzającym instytucja poprawiła wynik o blisko 160 tys. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika urosła zaś w przypadku największego polskiego banku o prawie 600 tys.

Wśród banków z największą liczbą użytkowników Blika na podium znalazły się także mBank oraz ING. Obie instytucje mogą się pochwalić ponad 2 mln blikowiczów. Granicę 1,7 mln użytkowników zaraportowały jeszcze Santander, Millennium oraz Pekao. Warto odnotować, że kolejny raz swoje wyniki poprawiły wszystkie instytucje, które trafiły do zestawienia.

Przeczytajcie także: mBank umieści w aplikacji Morele

W rzeczywistości osób korzystających z Blika mogło być więcej, bo nie wszystkie banki dzielą się statystykami w tym zakresie. Natomiast dane zebrane przez cashless.pl są zbliżone do tych, przekazywanych przez Polski Standard Płatności (operatora Blika), który publikuje dane zbiorcze, bez rozbicia na poszczególne instytucje. Wynika z nich, że na koniec ubiegłego roku aktywnie korzystało z Blika 15,8 mln osób. To o 22 proc. więcej niż rok wcześniej.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, BLIK, ING, PKO BP, PSP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies