Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao: liczba użytkowników PeoPay jak i transakcji realizowanych za pomocą aplikacji szybko rośnie

Pekao podaje, że w ciągu minionego roku liczba użytkowników PeoPay wzrosła o 18 proc. a zlecanych w ten sposób transakcji o ponad 40 proc.

Pekao poinformował, że liczba aktywnych użytkowników aplikacji PeoPay na koniec 2023 roku wyniosła ponad 2,8 mln. Rok wcześniej było ich 2,38 mln – to wzrost o 18 proc. Jednocześnie o 17,5 proc. wzrosła liczba klientów wykonujących transakcje za pomocą aplikacji banku. Liczba wszystkich transakcji wzrosła o ponad 40 proc., a samych przelewów o 28 proc.

Przeczytajcie także: Flatte partnerem Expandera

Bank podał, że coraz większym zainteresowaniem klientów cieszy się także Blik. W ciągu roku liczba płatności tym narzędziem wzrosła o blisko 45 proc. Wyraźnie widać to w przypadku płatności na terminalach (wzrost o ponad 55 proc.), ale prym wiodą płatności P2P, czyli szybkie przelewy na telefon. Klienci Pekao w 2023 r. wykonali o 77,5 proc. więcej takich operacji w porównaniu do 2022 r. Instytucja dodaje, że te wzrosty należy tłumaczyć m.in. dodawaniem nowych narzędzi do PeoPay, np. prośby o przelew Blik.

Więcej transakcji klienci Pekao zrealizowali także za pomocą kart dodanych do portfeli cyfrowych Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Na koniec 2023 roku było ich o 48 proc. więcej niż na koniec 2022 roku. Liczba samych kart w cyfrowych portfelach wzrosła na koniec ubiegłego roku (w porównaniu do 2022 roku) o ponad 24 proc. Najmocniej zwiększyła się liczba kart dodanych do Garmin Pay: o 39,2 proc.

Przeczytajcie także: W wyniku phishingu w Pepco przepadło 15 mln euro

Klienci Pekao w ubiegłym roku zalogowali się do aplikacji PeoPay prawie 994 mln razy – to wzrost o 16 proc. w porównaniu do 2022 roku. Na tej podstawie bank prognozuje, że w tym roku przekroczy miliard logowań. Na koniec warto wspomnieć, że liczba biletów parkingowych kupionych w aplikacji wzrosła w ciągu roku o 128 proc. Z kolei liczba biletów komunikacji miejskiej kupionych w PeoPay wzrosła w tym czasie o blisko 90 proc.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies