Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rewolucja personalna w PZU. Może mieć swoje konsekwencje także dla sytuacji w dwóch bankach

W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza naszego największego ubezpieczyciela odwołała sześciu członków zarządu

W komunikacie opublikowanym tuż przed północą z piątku na sobotę PZU poinformowało o decyzjach podjętych przez radę nadzorczą spółki. Wynika z niego, że ze skutkiem natychmiastowym ze stanowiska prezeski odwołana została Beata Kozłowska-Chyła. Taki sam los spotkał pozostałych członków zarządu, w tym Ernesta Bejdę, Małgorzatę Kot, Krzysztofa Kozłowskiego, Piotra Nowaka i Małgorzatę Sadurską.

Przeczytajcie także: Karuzela personalna w PKO BP

Jednocześnie ze składu rady nadzorczej oddelegowano Anitę Elżanowską oraz Michała Bernarczyka, do pełnienia obowiązków odpowiednio prezeski i członka zarządu PZU. Z tym że w rolach tych będą mogli być nie dłużej niż trzy miesiące.

W komunikacie PZU zamieszczono krótkie informacje na temat Elżanowskiej i Bernarczyka. Nowa, tymczasowa prezeska ubezpieczyciela posiada ponad 23 lata doświadczenia w doradztwie prawnym oraz administracji publicznej. W przeszłości była m.in. wiceprezeską Urzędu Zamówień Publicznych. Z kolei Michał Bernarczyk jest radcą prawnym i profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie praktykuje we wrocławskiej Kancelarii Szostek, Bar i Partnerzy. Jest ekspertem zewnętrznym Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeczytajcie także: Jakie usługi sztucznej inteligencji wkrótce znajdą się w polskich bankach

Zmiany we władzach PZU mogą mieć swoje konsekwencje także dla dwóch dużych banków działających na polskim rynku, których ubezpieczyciel jest istotnym akcjonariuszem. Mowa przede wszystkim o Pekao, w którym PZU ma 20 proc. akcji i wraz Polskim Funduszem Rozwoju, który ma prawie 13 proc. akcji, kontroluje tę instytucję. Z kolei w Aliorze PZU ma prawie 32 proc. akcji i jest największym udziałowcem tego banku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies