Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Technologie sztucznej inteligencji sprawdzą się też w mniejszych firmach. Polska Bezgotówkowa radzi, jak z nich korzystać

Wdrażając rozwiązania tego typu, należy pamiętać o zachowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa

Fundacja Polska Bezgotówkowa przedstawiła plan działania dla małych i mikroprzedsiębiorstw, które zechcą wdrożyć u siebie technologie sztucznej inteligencji. Podmiot przekonuje, że taka implementacja może pomóc firmom zwiększyć przychody i konkurencyjność. Ważne jest jednak przestrzeganie kilku reguł.

Przeczytajcie także: Karuzela zmian personalnych w PKO BP

Pierwsza z nich dotyczy poznania rozwiązań z zakresu SI i zweryfikowania ich możliwości pod kątem potrzeb konkretnej firmy. Narzędzia z tego segmentu mają sporo zastosowań, jednak nie wszystkie są uniwersalne. Jeśli coś sprawdzi się w jednej firmie, niekoniecznie opłaci się drugiej. Podmiot, który nie prowadzi sprzedaży online, być może nie będzie potrzebował czatbota na stronie internetowej.

Kolejną kwestią jest automatyzacja, która powinna objąć powtarzalne czynności. Narzędzia sztucznej inteligencji sprawdzą się najlepiej w przypadku prostych, ale jednocześnie czasochłonnych zadań. Wystarczy przygotować procedury dot. takich procesów i nauczyć algorytmy je wykonywać. Istotne będzie też sprawdzanie wyników i analizowanie rezultatów. Przedsiębiorca powinien uczyć się nowych rozwiązań, ale jednocześnie powinien uczyć SI, jak powinna lepiej wykonywać swoje zadania. Trzeba też pamiętać, że narzędzia tego typu nie zastąpią człowieka, zwłaszcza doświadczonego pracownika.

Przeczytajcie także: Laven już na plusie i wybiera się za granicę

Paweł Tkaczyk, ekspert ds. marketingu, który na zaproszenie Fundacji wziął udział w webinarze na temat wykorzystania sztucznej inteligencji przez firmy, zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy muszą o tym pamiętać i stosować odpowiednie zabezpieczenia w całej firmie. Istotne są też aspekty legislacyjne, czyli warunki licencyjne i prawa autorskie do dzieł, które wykona sztuczna inteligencja.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies