Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już dziś Cashless Breakfast na temat nowych usług na rynku fintech w Polsce

W trakcie wydarzenia poszukamy odpowiedzi na pytanie, jakie nowe usługi – i dlaczego akurat teraz – mogą pojawić się na polskim rynku

W ubiegłym miesiącu serwis cashless.pl obchodził swoje dziewiąte urodziny. Z tej okazji zerknąłem do archiwum, by sprawdzić, o czym pisaliśmy w 2015 r. Okazuje się, że to właśnie w 2015 r. weszły w życie unijne przepisy obniżające interchange do 0,2-0,3 proc. Pilota swojej usługi płatniczej uruchomił polski fintech Billon. Powstała też inicjatywa, której celem było zbadanie zasadności budowy polskiej karty płatniczej. Na rynku zadebiutował też Blik a w ofercie pierwszych trzech banków znalazły się zbliżeniowe płatności mobilne HCE.

Przeczytajcie także: Drugi terminal aplikacyjny z certyfikatem PCI

Czy w roku 2024 na rynku pojawią się usługi, które mają szansę zmienić nasz rynek tak, jak w ostatnich latach zrobiły zbliżeniowe płatności mobilne i Blik? A czy któreś z rozwiązań znanych nam już wkrótce podzielą losy polskiej karty płatniczej? To przewodni temat najbliższego wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast, które odbędzie się we wtorek 20 lutego 2024 r.

Weronika Chrzanowska, wiceprezeska Planet Pay i dyrektorka departamentu kart i fintechu w ITCARD, Dariusz Mazurkiewicz, prezes Blika, Emil Radziszewski, dyrektor zarządzający pionem nadzoru bankowego Komisji Nadzoru Finansowego, oraz Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland. To eksperci, którzy wezmą udział w rozmowie w trakcie najbliższego Cashless Breakfast.

Przeczytajcie także: Uważajcie na oszustwo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

W trakcie śniadania poszukamy odpowiedzi m.in. na pytanie o to, jakie nowe usługi mogą pojawić się na polskim rynku fintechowym oraz dlaczego akurat teraz. Które z nich mogą w największym stopniu decydować o rozwoju branży w najbliższym czasie? Które segmenty fintechu, takie jak płatności, lendtech, insurtech itd., mogą w największym stopniu skorzystać na pojawieniu się nowych usług generowanych np. nowymi regulacjami? Jakie najistotniejsze korzyści dla konsumentów i instytucji przyniosą nowe usługi z obszaru fintech?

Partnerem najbliższego Cashless Breakfast została firma ITCARD.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies