Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kinga Wojciechowska-Rulka nową rzeczniczką prasową mBanku

Na stanowisku zastąpiła Krzysztofa Olszewskiego, który z bankowości przeszedł do telekomunikacji i został rzecznikiem Play

mBank poinformował o powołaniu nowej rzeczniczki prasowej. Od 1 marca 2024 r. funkcję tę będzie sprawować Kinga Wojciechowska-Rulka. Dziennikarzom zajmującym się tematyką bankową jest ona dobrze znana, gdyż w biurze prasowym mBanku pracuje już od wielu lat. Na stanowisku zastąpiła Krzysztofa Olszewskiego, który od początku tego roku jest rzecznikiem prasowym Play.

Przeczytajcie także: mBank tłumaczy co robić, aby nie płacić za wypłaty gotówki

Wojciechowska-Rulka jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 r. a do mBanku trafiła w 2009 r. Od początku pracowała w biurze prasowym, by w 2022 r. przejść do zespołu komunikacji wewnętrznej. W nowej roli będzie nie tylko rzeczniczką prasową, ale będzie też kierować wydziałem komunikacji korporacyjnej.

Przeczytajcie także: Blik będzie dostępny nie tylko w aplikacjach bankowych

Nową rzeczniczkę mBanku czekać będzie sporo pracy. Instytucja od dłuższego czasu zmaga się z kwestią kredytów frankowych. Zawiązywane z tego tytułu rezerwy pomniejszają wynik netto, który ostatnio jest ujemny. To na pewno nie podoba się głównemu akcjonariuszowi, czyli niemieckiemu Commerzbankowi. Prawdopodobnie związek z tym ma ostatnia decyzja o podniesieniu opłat, w tym wprowadzeniu prowizji za wypłaty gotówki Blikiem, co nie przysparza mBankowi sympatii klientów. Zwłaszcza, że w jego przypadku są oni szczególnie wymagający i pamiętliwi. Gdy kilka lat temu mBank wprowadzał opłaty za wypłaty gotówki kartą, tłumaczono, że można ich uniknąć, korzystając z Blika.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies