Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost podnosi ceny dla klientów biznesowych. Nowy cennik wchodzi w życie 1 marca

Klienci indywidualni póki co nie będą objęci podwyżkami

Na stronie internetowej InPostu pojawił się nowy cennik usług. Wynika z niego, że firma podniesie ceny dla klientów biznesowych, a nastąpi to już niebawem – 1 marca. Ostatnie podwyżki również obowiązują od 1 marca, ale 2023 roku. Wzrostu cen na razie nie muszą się obawiać klienci detaliczni.

Przeczytajcie także: Mała rewolucja w bankowości elektronicznej BPS

InPost w swoim cenniku wyróżnia trzy rozmiary przesyłek paczkomatowych: A, B oraz C. Obecnie klienci muszą za nie zapłacić odpowiednio 12,13 zł, 13,76 zł oraz 17,53 zł. Od przyszłego miesiąca firmy zapłącą za te usługi 13,33 zł, 15,12 zł oraz 19,27 zł. Przedsiębiorcy muszą też przygotować się na wzrost cen innych usług – opcja szybkich zwrotów również podrożeje dla wszystkich rozmiarów przesyłek (minimum o 1 zł). Warto zaznaczyć, że są to ceny netto.

Klienci biznesowi więcej zapłacą także za usługi dodatkowe, w tym np. przyjazd kuriera. Nadanie jednej przesyłki z jego udziałem kosztuje obecnie 5,56 zł (netto), a od 1 marca będzie to 6,34 zł (netto). Na wyższe koszty należy się przygotować w przypadku nadawania większej liczby paczek, weryfikacji wagi i wymiarów przesyłki czy transportu przesyłki ponadgabarytowej.

Przeczytajcie także: Europa z nowym jednorożcem fintechowym

W kwestii cen warto przypomnieć, że InPost niedawno dogadał się z Allegro, a podpisany aneks do umowy zawartej w 2020 roku dotyczy indeksacji cen przesyłek dostarczanych od listopada ubiegłego roku do grudnia br. Zmiany mogą się ostatecznie przełożyć na większe koszty ponoszone przez klientów. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies