Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mała rewolucja w bankowości elektronicznej BPS. Będzie nowy serwis, nowa aplikacja mobilna i niedostępne wcześniej usługi

Początek zmian w ofercie usług elektronicznych BPS już pod koniec kwietnia bieżącego roku

Bank BPS zapowiedział sporo zmian w ofercie usług elektronicznych. Klienci dostaną zupełnie nowy internetowy serwis transakcyjny, nową aplikację mobilną, a wraz z nimi kilka nowych usług, wcześniej niedostępnych. Początek tej małej rewolucji już 22 kwietnia bieżącego roku, gdy pojawi się nowa aplikacja i serwis. Później w trakcie roku mają być udostępniane kolejne nowości. Ale po kolei.

Jak wspomniałem, pod koniec kwietnia klienci BPS będą mogli zacząć korzystać z nowej bankowości mobilnej i internetowej. W tym celu będą musieli zainstalować nową aplikację BPS Mobile, ale wcześniej zalogować się po raz pierwszy do nowego systemu internetowego BPS Online. W tym celu będą poproszeni o wygenerowanie nowego hasła i powiązanie smartfona z rachunkiem osobistym.

Przeczytajcie także: Mieczysław Groszek w radzie spółki zależnej od BPS

Udostępnienie nowej bankowości elektronicznej poprzedzi dłuższa niż zwykle przerwa techniczna, która będzie trwała od 19 do 21 kwietnia. Stara bankowość elektroniczna BPS będzie jeszcze działać do końca czerwca bieżącego roku, ale tylko w trybie podglądu, bez możliwości zlecania jakichkolwiek operacji. A nowy serwis i aplikacja będą wyglądały tak:

Z informacji przekazanej klientom wynika, że w aplikacji BPS Mobile pojawią się płatności mobilne Blik. Usługa ta jest już dostępna dla klientów spółdzielczej grupy, ale by z niej korzystać, trzeba zainstalować przeznaczoną do tego aplikację BS Pay. Od 22 kwietnia Blik będzie dostępny bezpośrednio w bankowości mobilnej banku. Z tym że z nowej tabeli opłat BPS wynika, że umożliwiać będzie wypłaty gotówki (z bankomatów własnej sieci bezpłatnie, a z urządzeń innych – za 3 zł od transakcji) oraz transakcje bezgotówkowe w e-commerce i terminalach. Brak informacji o innych usługach Blika, takich jak przelewy na numer telefonu czy płatności zbliżeniowe.

Przeczytajcie także: Nowe płatności mobilne dla klientów BPS

W nowej ofercie BPS pojawi się także możliwość czasowej blokady kart, system PayByNet (oferowane przez KIR przelewy do płatności natychmiastowych w e-commerce), moduł e-Urząd do korzystania z usług elektronicznych oferowanych przez administrację publiczną. Klienci BPS będą mogli też korzystać z wpłat gotówki we wpłatomatach Planet Cash. Usługa będzie obarczona prowizją w wysokości 0,5 proc., min. 5 zł. Później w ofercie banku ma się też pojawić wielowalutowa karta debetowa, ale szczegóły na jej temat mają zostać ujawnione w oddzielnej informacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies