Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Są już chętni do korzystania z NFC w smartfonach Apple. Alternatywny portfel zaproponuje PayPal

Amerykański gigant płatności online zaprezentuje w tym roku nową aplikację, która ma być przydatna także w sklepach stacjonarnych

Niedawno okazało się, że użytkownicy smartfonów Apple będą mogli wykorzystywać ten sprzęt w płatnościach zbliżeniowych konkurencyjnych dla Apple Pay. Amerykańska korporacja postanowiła dogadać się w tej sprawie z unijnymi urzędnikami, by uniknąć wysokich kar. Wiele wskazuje na to, że nadarzającą się okazję spróbuje wykorzystać PayPal – posiadacze iPhone’ów będą mogli wybrać jego portfel cyfrowy do płatności zbliżeniowych.

Przeczytajcie także: Mastercard zwiększa bezpieczeństwo sieci płatniczej

Na taki rozwój wypadków wskazują słowa szefa firmy PayPal, które padły przy okazji omawiania wyników kwartalnych. W odpowiedzi na pytanie o wykorzystanie dostępu do NFC w sprzęcie Apple, Alex Chriss stwierdził, że firma bacznie się temu przygląda. Zauważył też, że klienci PayPala czekają na rozwiązanie, które pozwoli im korzystać z usług tego podmiotu poza światem online, a firma pracuje nad tym, by im to umożliwić.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że PayPal pracuje nad nową aplikacją konsumencką, która ma trafić na rynek w tym roku. Można zakładać, że będzie ona także rozwiązaniem do zakupów stacjonarnych, na co wskazuje serwis techcrunch.com.

Przeczytajcie także: Amerykański bank zamierza otworzyć 500 nowych oddziałów

Skorzystanie z możliwości, jakie stwarza nowa sytuacja w UE, jest oczywiście kuszące, ale PayPal zapewne będzie rozważnie planował swoje poczynania – Apple to także jest partner biznesowy. Pod koniec 2022 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma zintegrowała swoje usługi z rozwiązaniem Tap to pay od Apple. Pozwala ono używać smartfonów amerykańskiego producenta jako terminali płatniczych. Alex Chriss podczas ostatniej konferencji nazwał producenta smartfonów "wspaniałym partnerem" i zapewne nie chciałby tego zmieniać.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies