Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amerykański bank idzie pod prąd. W ciągu trzech lat zamierza otworzyć 500 nowych oddziałów

Mowa o JP Morgan Chase, który inwestuje nie tylko w otwarcia nowych, ale i modernizację już posiadanych placówek

Amerykański JP Morgan Chase, bank, który już teraz ma największą sieć oddziałów w Stanach Zjednoczonych, zamierza jeszcze ją rozbudować. W ciągu trzech najbliższych lat instytucja chce otworzyć 500 swoich nowych placówek. Jednocześnie bank prowadzi program modernizacji już posiadanej sieci oddziałów. Do 2027 r. chce wyremontować 1,7 tys. placówek z sieci liczącej ich łącznie ok. 5 tys. Zatrudni tam dodatkowo 3,5 tys. pracowników.

Przeczytajcie także: Prezes PKO BP zrezygnował ze stanowiska

Plan JP Morgan Chase jest związany z realizacją strategii zakładającej wejście banku z ofertą do kilku nieobsługiwanych dotąd przez niego segmentów klientów. Chodzi np. o klientów o niskich i średnich dochodach w takich lokalizacjach jak np. Boston, Charlotte, Minneapolis czy Filadelfia. Jak mówi cytowana np. przez serwis Finextra dyrektorka operacyjna JP Morgan Chase Jennifer Roberts, każdego dnia oddziały tej instytucji odwiedzane są przez ok. 900 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Poznajcie wyniki plebiscytu Cashless Pay 2023

Strategia JP Morgan Chase zaskakuje już od dłuższego czasu, bo w ciągu ostatnich pięciu lat bank otworzył aż 650 nowych oddziałów. Tymczasem większość banków, nie tylko w USA, ale i na wielu innych pozostałych rynkach, raczej ogranicza sieć oddziałów stacjonarnych. Dzieje się tak głównie ze względu na zmianę zachowań klientów, którzy coraz więcej spraw związanych z finansami załatwiają samodzielnie i zdalnie, za pośrednictwem głównie bankowości internetowej i mobilnej. Widać to także w naszym kraju, gdzie obecnie funkcjonuje niewiele ponad 10 tys. różnego rodzaju placówek bankowych, a jeszcze w 2015 r. było ich ponad 15 tys.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies