Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
When U Buy chce pomagać w zakupach internetowych. Spółka właśnie znalazła inwestorów na rozwój aplikacji

Twórczynią When U Buy jest Ewa Kraińska, menadżerka, odpowiedzialna w przeszłości m.in. za rozwój usług finansowych dla firm na platformie allegro.pl

W marketach App Store i Google Play możecie już znaleźć pilotażową wersję aplikacji mobilnej When U Buy. Rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom tzw. hard buyerów, czyli osób bardzo często robiących zakupy w sklepach internetowych. Operator aplikacji, czyli spółka o tej samej nazwie, właśnie pozyskała pierwszych inwestorów (osoby indywidualne od wielu lat pracujące w branży e-commerce). Zebrane środki pozwolą na dalszy rozwój aplikacji.

Przeczytajcie także: Na Allegro pojawią się nowe płatności odroczone

A na czym polega usługa When U Buy? Zrozumiecie, jeśli często kupujecie coś w internecie. W takiej sytuacji każdy ze sprzedawców wysyła Wam najczęściej mejlem informację o płatności, statusie zamówienia, planowanym terminie i wybranym przez Was sposobie dostawy. Jeżeli kupujcie tylko w jednym miejscu, nie ma z tym problemu. Gorzej, jeśli korzystacie z różnych sklepów internetowych. Wówczas pojawiają się trudności ze śledzeniem przesyłek, zarządzaniem zwrotami, terminami płatności, itd. When U Buy rozwiąże te problemy, bo będzie pozwalać na gromadzenie informacji o wszystkich zakupach w jednym miejscu.

Twórczynią When U Buy jest Ewa Kraińska, która może być znana czytelnikom serwisu cashless.pl. W przeszłości odpowiadała m.in. za rozwój usług finansowych, w tym płatności odroczonych, na platformie Allegro Business. Jak mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl, na razie za pośrednictwem aplikacji When U Buy można śledzić zakupy z kilku sklepów internetowych. Apka w tej formie pozwala zapoznać się z usługą i sprawdzić jak działa. Pozyskane właśnie od inwestorów środki umożliwią firmie wydłużenie listy dostępnych sklepów. W przyszłości zaś spółka chce wprowadzić technologię, która pozwoli na automatyczne dodawanie do apki każdego sklepu z dowolnego miejsca na świecie.

Przeczytajcie także: Czy płatności odroczone pozostaną bezpłatne?

Podstawowa usługa ma być rozbudowywana o funkcje, które dla użytkowników będą wartością dodaną a operatorowi apki pozwolą na generowanie przychodów. Mowa np. o reklamach personalizowanych na podstawie historii transakcji użytkowników, ofertach produktów finansowych, np. ubezpieczeń czy kredytów, programach lojalnościowych jak moneyback, kuponach rabatowych, itd. Niewykluczone, że w When U Buy pojawią się też usługi płatnicze. Spółka chciałaby także nawiązać bliższą współpracę z bankami, które dzięki temu zyskiwałyby dane na temat zachowań swoich klientów na rynku e-commerce i mogłyby w oparciu o to przygotowywać dla nich lepszą ofertę, np. kredytową.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies