Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dłuższa niż zwykle przerwa techniczna w Pocztowym. W sylwestra klienci nie zapłacą Blikiem czy aplikacją za autostradę

Pocztowy zapowiedział, że najbliższa przerwa techniczna w dostępie do jego usług rozpocznie się w najbliższą niedzielę w nocy i potrwa aż do 17.00

Bank Pocztowy zaplanował dłuższą niż zazwyczaj przerwę w funkcjonowaniu swoich systemów bankowości internetowej, mobilnej oraz telefonicznej. Prace modernizacyjne rozpoczną się w najbliższą niedzielę o północy i potrwają maksymalnie do godzin popołudniowych (17.00).

Przeczytajcie także: Allegro Finance z licencją krajowej instytucji płatniczej

Przerwy techniczne w bankach zdarzają się dość często, ale zazwyczaj trwają kilka godzin i odbywają się późną nocą. Tym razem prace mogą potrwać nawet kilkanaście godzin i rozciągną się na dzień, do tego dość specyficzny, bo mowa o sylwestrze.

Instytucja ostrzega, że w czasie prac nie będą dostępne m.in. płatności mobilne Blik, pay by link, przelewy natychmiastowe czy automatyczne płatności Autopay na autostradach. Nie będzie też możliwe doładowanie telefonu na kartę, złożenie wniosków o kartę debetową, kredyt czy przeniesienie rachunku z innego banku.

Przeczytajcie także: Pekao planuje wprowadzić prośbę o przelew Blik

Pocztowy informuje jednocześnie, że bez zakłóceń powinny przebiegać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty z bankomatów.

Warto też pamiętać, że w najbliższy poniedziałek nie będzie dostępny Elixir, czyli podstawowy system KIR-u. W piątek, 29 grudnia, odbędą się dwie sesje rozliczeniowe: o 9:30 i 13:30. Przelewy zlecone po godzinie 13:30 trafią na konta odbiorców we wtorek, 2 stycznia. W poniedziałek nie zadziała też system Euro Elixir wykorzystywany do rozliczania przelewów krajowych i transgranicznych w unijnej walucie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies