Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Robinhood w końcu pojawił się w UE. Na razie z aplikacją do handlu kryptowalutami

Firma chce spopularyzować apkę, oferując bonusy m.in. za przeprowadzone transakcje i skuteczne polecenia

Fintech Robinhood wkroczył na rynek Unii Europejskiej – podmiot uruchomił na nim aplikację do handlu kryptowalutami. Apka, której operator zarejestrowany jest na Litwie, na razie umożliwia pełnoletnim mieszkańcom wspólnoty kupno i sprzedaż ponad 25 cyfrowych walut, ale oferta ma być rozwijana.

Przeczytajcie także: Insurtech Inslet tworzy portfel na polisy ubezpieczeniowe

Robinhood chce ściągnąć klientów, wykorzystując kilka bonusów. Po pierwsze oferuje premie (w bitcoinach) za skuteczne polecenia platformy. Po drugie mowa jest o finansowym nagradzaniu za transakcje (procent od każdej operacji także będzie wypłacany w bitcoinach). Obraz dopełniać mają atrakcyjna tabela opłat i prowizji, bezpieczeństwo zdeponowanych środków oraz zapowiedź rozwoju platformy w kolejnych kwartałach (m.in. o możliwość transferowania środków poza apkę).

To kolejne w ostatnim czasie doniesienia o ekspansji na rynku europejskim. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Robinhood wkracza na rynek brytyjski. W tym przypadku nie chodzi jednak o handel kryptowalutami, ale akcjami amerykańskich firm. Właśnie na tę usługę czeka też pewnie część mniejszych inwestorów w UE.

Przeczytajcie także: Curve żegna się z ubezpieczeniami

Robinhood już wcześniej komunikował chęć wyjścia poza rodzimy, amerykański rynek, ale do tej pory nie udawało się zrealizować tego planu. W samych USA fintech zyskał sporą popularność m.in. z uwagi na atrakcyjne ceny usług i ich prostotę. Firma zyskała też podczas pandemii, przez którą więcej osób zaczęło szukać możliwości efektywnego pomnażania swoich oszczędności. Wraz z sukcesem pojawiły się jednak problemy, o których przeczytacie m.in. w tym tekście.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies