Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopotów sektora płatności odroczonych ciąg dalszy. ZestMoney kończy działalność

ZestMoney to firma z sektora płatności odroczonych, działająca na rynku azjatyckim. Co ciekawe wśród inwestorów miała m.in. PayU i Goldman Sachs

Fintech ZestMoney, oferujący w Indiach usługi płatności odroczonych, ogłosił zakończenie działalności, o czym poinformował serwis techcrunch.com. Założona w poprzedniej dekadzie firma, która oferowała niewielkie pożyczki osobom bez potwierdzonej zdolności kredytowej, nie zdołała znaleźć dla siebie kupca.

Przeczytajcie także: W Pekao Konto Mieszkaniowe założycie online

Jeszcze kilka kwartałów temu wydawało się, że przyszłość ZestMoney jest klarowna i raczej pozytywna – biznes miał być przejęty przez PhonePe – fintechowego giganta z Indii. Podmiot ten zrezygnował jednak z transakcji, zarząd ZestMoney (składający się z założycieli firmy) podał się do dymisji, a nowi ludzie u sterów firmy rozpoczęli poszukiwania innego kupca. Bezskuteczne.

ZestMoney zatrudniał 150 osób i miał za sobą kilka rund finansowania, w których pozyskał 130 mln dolarów. To pozwoliło wycenić firmę na 450 mln dolarów. Z punktu widzenia czytelników cashless.pl fintech może być ciekawy ze względu na grono inwestorów, w którym były takie firmy jak Zip, PayU, czy Goldman Sachs. Dla tego ostatniego to nie pierwsza strata związana z działalnością fintechową w ostatnim czasie.

Przeczytajcie także: Byli managerowie Autopay poszli na swoje

Jak informował niedawno serwis cashless.pl, amerykański bank najprawdopodobniej zakończy współpracę z firmą Apple w zakresie obsługi kart kredytowych oraz rachunków oszczędnościowych. Proces wygaszania kilkuletniego partnerstwa, przynoszącego bankowi miliardowe straty, może potrwać nawet kilka lat.

Natomiast ZestMoney to kolejny przedstawiciel sektora płatności odroczonych, w którego uderzyły trudne warunki rynkowe. Przypomnę, że wspomniany wyżej Zip, australijski potentat w branży, musiał ograniczyć działalność na wielu rynkach, w tym w Europie. Konsewkencją tego była m.in. sprzedaż Twisto. Słabe nastroje w sektorze stoją też za obniżeniem wycen spółek działających w płatnościach odroczonych, takich jak np. Klarna, która jeszcze niedawno wyceniana była na ponad 60 mld dolarów, a obecnie jej wartość ma być wielokrotnie mniejsza.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies